מופע עם "זעם"

להקת המחול 'קמע' גאה להציג את "זעם", מאת הכוריאוגרף תמיר גינץ

ביצירה החדשה "זעם", נוגע תמיר גינץ בפנים השונות של האלימות המסעירה את חיינו ובכוחות המניעים את ההתרחשות בין מציאות להזיה. תמיר גינץ, המנהל האמנותי של הלהקה, יצר את "זעם" לצלילי מוזיקה מקורית של אבי בללי ('נקמת הטרקטור'). השניים ממשיכים בשיתוף הפעולה הפורה, בהמשך להצלחתם הקודמת עם היצירות "במדבר דברים", "לא נודע" ו"מנמוזין".

ב"זעם", נוגע גינץ בפנים השונות של האלימות המסעירה את חיינו ובכוחות המניעים את ההתרחשות בין מציאות להזיה. תמיר סיים את העבודה על היצירה בתחילת 2020, רגע לפני משבר הקורונה ועתה עם עלייתה לבמה – ההזיה מטלטלת את המציאות.

תמיר גינץ: "הרעיון ליצירה נבע מתחושת חוסר אונים שהתעוררה אצלי נוכח ההרגשה שהחברה ירדה מנכסיה. יש לי הרגשה שהכול מתפורר וכל הערכים שגדלתי עליהם נעלמו ואת מקומם תופסת האלימות – בפוליטיקה שמזינה ומלבה את השסע בעם, בתקשורת המילולית, בשפה הפיזית, בכבוד ההדדי ובצמיחה של שנאה בתוך החברה שלנו, כאשר המתחים מבחוץ רק מתסיסים יותר את השיח. במקום הזה נולדה אצלי צעקה בבטן שהולידה את היצירה. משבר הקורונה רק הקצין את המועקה כשנראה כי לנוכח משחקי השלטון הציניים בעם, אנחנו נשחקים, מסוגרים ומפולגים".

על להקת 'קמע'

להקת המחול 'קמע', מן המובילות בלהקות המחול בישראל, נוסדה בבאר שבע ב-2002. צוות הלהקה ורקדניה מתגוררים בבירת הנגב והם חלק בלתי נפרד מהקהילה. יצירות הלהקה, המועלות עשרות פעמים בשנה בארץ ובעולם, נותנות במה לווירטואוזיות עוצמתית לצד ביטוי אישי של הרקדנים ומזמינות את הצופים לחוויה מרתקת. תמיר גינץ, המנהל האמנותי, המייסד והכוריאוגרף של הלהקה, יוצר עבודות המהוות את הציר המרכזי ברפרטואר הלהקה. בעבודותיו נרקם על הבמה עולם עשיר ברבדים. שפת התנועה הדרמטית של גינץ שופעת בדימויים ומאתגרת את יכולות הרקדנים.

'קמע' מהווה בית ל-16 רקדנים, ישראלים לצד רקדנים מרחבי העולם, התורמים מכישרונם לתהליך היצירתי ומביאים לבמה ביצוע מרגש וסוחף. 'קמע' זכתה להצלחה בסיורי הופעות ובפסטיבלים ידועי שם ברחבי העולם. הלהקה מטפחת קהל צעיר של שוחרי מחול באמצעות מופעים לנוער. בלהקה מועלות עבודות של כוריאוגרפים אורחים מהמובילים בעולם, לצד יצירה מקורית של כוריאוגרפים ישראלים ויוצרים צעירים. רקדני הלהקה מקיימים פרויקטים חינוכיים של הוראה והסברה בבתי-ספר, מגמות ואולפנות מחול, סדנאות אמן, סדנאות רפרטואר ותכניות העשרה בכל רחבי הארץ.

המופע "זעם" בביצוע רקדני להקת המחול 'קמע': איילת אלפו, מטילדה בונאני, שגיא בללי, ניתאי הלוי, דויד ואן דר וין, קארלי ודלבייני דונלי, נאור וולקר, לארה ויליגס, גונזלו מויזס לופז סוטו, דולב מוסקוביץ-דור, זואי בייליס נגר, ג'ורג'יה סקוקרה, איריס פלד,  ג'וזף קודרה ואוטמר קליימן. כוריאוגרפיה: תמיר גינץ. מוזיקה מקורית: אבי בללי. עיצוב תלבושות: ענבל בן זקן. עיצוב תאורה ובמה: שי יהודאי. ייעוץ דרמטורגי: יואב מיכאלי.

חמישי, 14.10, 20:30, אודיטוריום חיפה.

מחירי כרטיסים: 150 שקלים, לגמלאי ולוועדים – 130 שקלים, לתלמידים – 65 שקלים.

להזמנת כרטיסים: 9300*.