מוצארט בא לעיר

רביעיית 'מוצארט גרופ' מגיעה לישראל עם המופע החדש שלה * ארבעה וירטואוזים המנפצים את כל מה שחשבתם עד היום על מוזיקה קלאסית

אחרי יותר מ-30 שנה, 50 מדינות, ארבע יבשות, 2,000 טיסות, למעלה מ-300 בעיות מסובכות להפליא להשיג לצ'לו כרטיס תקף על סיפון מטוס ו.. מגיפה, מגיעה לישראל רביעיית 'מוצארט גרופ' בתוכנית חדשה המשלבת צלילים וסיפורים שהייתה רוצה לחלוק עם הקהל.

תוך שהם הופכים את כלי המיתר לכלי תיפוף ולגיטרות ומשלבים הפתעות מעולם המוסיקה עם אלמנטים של מוסיקה קלאסית, הם שוברים את הרצינות המתלווה למוסיקה הקלאסית  עם אלמנטים קומיים מובהקים, המשלבים בדיחות מוזיקליות מעולם מוזיקת הקאנטרי, הטנגו, הגראנג', הבלוז, בכרך, הביטלס, מונטי פייטון ועוד.

חברי ההרכב הפולני 'מוצארט גרופ' – הכנרים פיליפ חסלר ומיכאל סיקורסקי, הוויולן פאוול קובאלוק והצ'לן בולק בלסזיק – הם ארבעה נגנים וירטואוזים שסיימו את הכשרתם באקדמיות המוסיקה של ורשה, לודז' ופולין, אך החליטו שאינם יכולים לקחת עצמם יותר מדיי ברצינות ומציעים דרך שונה לחוות מוסיקה קלאסית: לצחוק איתה וליהנות. הם מעידים על עצמם שהם מהווים אלטרנטיבה לעולם המוסיקה הקלאסית המכופתר, שוברים במופע שלהם את הרצינות המתלווה למופעי מוסיקה קלאסית רגילים ומוכיחים שאפשר לנגן אחרת יצירות קלאסיות.

בתחילת דרכם הציגו כמעין בדיחות מוזיקליות שהיו כה מוצלחות, עד שבמהרה נוצר המופע הראשון שלהם 'מוצארט עודנו חי'. מאז, הוזמנו להופיע ברחבי אירופה, בקנדה, ארצות הברית ואסיה, זכו בפרסים רבים כמו הגראנד פרי 2011 של פסטיבל ההומור האירופי ה-31, פרס 'פינגווין הברונזה' של בירת המוסיקה הפולנית (זיילונהגורה) ועוד. מאחוריהם שיתופי פעולה עם אומנים כדוגמת בובי מקפרין ומכירות של למעלה ממיליון עותקים של שני DVD שהוציאו לאור.

הקומפוזיציה הקלאסית היא הקנבס שלהם. הם מנתחים את המבנה והנושא שלה ומקיפים אותה באסוציאציות מוזיקליות ורעיונות מבריקים עד כדי כך שהמאזין מופתע כל הזמן, נדהם, צוחק ומתרגש עד דמעות.

במופע 'מוצארט בא לעיר', הם הופכים קלאסיקות מוכרות לעיבודים מיוחדים המשלבים מוזיקה עכשווית והרבה קטעי הומור. הם מפליאים להשתמש בכלי הנגינה ולהפתיע גם בנגינה ביד אחת וגם תוך כדי ריקוד. כל יצירה הופכת להיות שילוב של סגנונות ושל יצירות עם המון קריצות והומור. התוצאה היא מופע קצבי שסוחף את הקהל מההתחלה ועד הסוף ומאפשר גם למי שלא מתחבר ביום יום למוסיקה הקלאסית ליהנות מכל רגע.

המופע כולל יצירות של מוצארט, יוהן שטראוס, באך, בטהובן, גריג, ביזה, אופנבאך ופגניני המשתלבים בסגנונות מוסיקליים מכל העולם וכן ביצועים של שירים ידועים מהרפרטואר האיטלקי כמו "פוניקולי-פוניקולה', "או סולו מיו", נעימות מתוך סרטים ומערבונים ובהם 'הסנדק', 'הגשר על נהר קוואי', 'קיד וקאסידי', 'הטוב הרע והמכוער', 'ריו בראוו'  ושירים שכולם מכירים כמו "אוהב –'אני כבר לא"  של סרז' גינסבורג, "Come together", "מישל", "HELP" ו"היא אוהבת אותך" של לנון ומקרתני וגם "Always  look at the bright side of life" מתוך 'מונטי פייתון'.

מחיר כרטיס  169-279 שקלים.

חמישי, 19.5, 20:30, תיאטרון ירושלים. כרטיסים: בימות *6226, www.bimot.co.il.

שישי, 20.5, 13:00, האופרה הישראלית. כרטיסים: קופת האופרה 03-6277777,   www.israel-opera.co.il.

מוצ"ש, 21.5, 20:30, אודיטוריום חיפה. כרטיסים: קופת ברק 04-8377777, www.barak-tickets.co.il.

.