מחווה לאדריכלית

תערוכת צילומים חדשה במוזיאון ידידי ישראל: מחווה לאדריכלית זאהה חדיד * הצלם: אלי מתיתיהו

במוזיאון ידידי ישראל בירושלים מתקיימת בימים אלה תערוכת צילומים חדשה, מחווה לאדריכלית זאהה חדיד, של האומן והצלם אלי מתתיהו. בתערוכה כ-21 צילומים של מבנים ייחודיים של האדריכלית זאהה חדיד שממוקמים בערים כמו באקו, סיאול, מילנו, וינה, מינכן ועוד. אוצר התערוכה: ד"ר ניסן פרז.

אלי מתתיהו מצלם מזה שנים מבנים ארכיטקטוניים של אדריכלים עכשוויים מובילים ויצא בעקבותיהם למסעות ברחבי העולם. את הצילומים הוא מעבד לתמונות פיגורטיביות ואבסטרקטיות שמזוהות עם השפה הצילומית האישית שייחודית לו.

צילומיו השתתפו וזכו בתחרויות צילום רבות והוצגו בתערוכות ובמוזיאונים בארץ ובעולם, כמו הלובר בפריז, מוזיאון דל קאסטלו פררה באיטליה, מוזיאון העיצוב בחולון, מוזיאון יפו לעתיקות, סינמטק תל אביב. כמו כן, הציג אלי מתתיהו את צילומיו בגלריות מפורסמות: 'אגורה צ׳לסי' בניו יורק, עמליה ארבל, גבו, שורשים, תיאטרון ירושלים, בית מזי"א ועוד. לאחרונה, זכה בפרס 'תגלית השנה' של תחרות  The Architecture Master Prize. מגזין הצילום הבריטי LE MAG ומגזין הצילום Shades of Gray הצרפתי הקדישו לו כתבות.

אלי מתתיהו, ירושלמי שורשי ומאושיות התרבות של העיר, מכהן כדירקטור בגופי תרבות כמו 'הורה ירושלים', התיאטרון הירושלמי, בית מזי"א, העמותה למורשת יהדות ספרד, העמותה להתחדשות השפה הארמית ועוד. בעבר, הגיש אלי מתתיהו תוכנית שבועית ב'רדיו ירושלים' וזכור כמי שיזם הפיק והנחה את פסטיבל הזמר 'פסטילאדינו' בהשתתפות התזמורת הסימפונית ירושלים אשר שודר בטלוויזיה הישראלית.

דניאל וואיצ'ק, מנכ"ל מוזיאון ידידי ישראל: "אני גאה ונרגש לארח את התערוכה החדשה של הצלם הירושלמי אלי מתתיהו, צלם שעבודותיו מוצגות במוזיאונים ובגלריות ברחבי העולם וכעת גם אצלנו במוזיאון ידידי ישראל. המוזיאון שם לו למטרה להוות מקום תצוגה לאומנות ישראלית איכותית ולקדם אומנים מקומיים".

מוזיאון ידידי ישראל הוא מרכז חווייתי בנושא ציונות, שמספר את סיפורי הגבורה והחסד של הלא יהודים, אשר חרטו על דגלם לפעול בכל דרך שרק יכלו, מול תלאות וקשיים אישיים, לשגשוגו של העם היהודי ולהשבתו לארצו המיועדת בציון לאורך כל השנים – החל מההבטחה התנכ"ית, דרך תקופות שונות ועד ימינו אנו.

התערוכה תינעל ב-13.6.

מוזיאון ידידי ישראל, יוסף ריבלין 20, נחלת שבעה, ירושלים.

לפרטים נוספים ולתיאום סיורים: בטל' 02-5329401 ובאתר https://fozmuseum.com/he.

שעות פתיחה: שני עד חמישי 10:00-18:00, שישי 09:00-15:00.