מחול במערה

רשות הטבע והגנים ולהקת המחול 'ורטיגו' מציגות את תערוכת הווידאו ארט 'ליבה' בבית גוברין

'ליבה', תערוכת הווידיאו ארט של להקת המחול 'ורטיגו', שנוצרה בשיתוף עם רשות הטבע והגנים, הוזמנה לחזור ולהציג שוב בחלליה יוצאי הדופן של מערת הפעמון בגן הלאומי בית גוברין-מרשה, שנחצבו על ידי תושביו הקדומים של האזור. אוצרת התערוכה: דורית טלפז.

תומר סרגוסטי, מנהל הגן הלאומי בית גוברין: "בעקבות הביקוש הרב בשנה שעברה ובקשות המבקרים, החלטנו להחזיר את התערוכה 'ליבה' ולאפשר את ההנאה ואת ההתרגשות מהחוויה המיוחדת של הקרנת קטעי מחול עוצמתיים מלאי תוכן על קירות המערה גם לאלה שלא הספיקו בפעם שעברה. הקירות כאילו רוקדים איתם או שהרקדנים רוקדים עם הקירות. התוצאה מיוחדת ומרגשת. מערות בית גוברין נחשבים למרחב עבור מיצגי אומנות לצד טבע ומורשת, דבר שהופך את הביקור לחוויה תרבותית בסביבה המחברת את האדם לטבע".

התערוכה והאתר שבו תוצג מתחברים לתנועה של נעה ורטהיים, הכוריאוגרפית והמנהלת האומנותית של הלהקה, הקשורה באופן עמוק לטבע ולסביבה. החיבור בין המערה לתנועה יוצר עבודה חדשה שנשזרת בתנועת הצופה מיד עם כניסתו לתערוכה.

מדובר ביצירת מחול רב ממדית שמקיפה אותו מכל עבר באמצעות הקרנות ענק על הקירות ובפינות הנסתרות ואשר בתנועתה מרחיבה את גבולות המערה וחוזרת לתוך אותו רחם טבעי ראשוני שממנו התהוותה.

התערוכה 'ליבה' נוצרה מתוך יצירותיה של נעה ורטהיים ללהקת המחול 'ורטיגו' ונשזרה לעבודות וידאו ארט פיוטיות שרוקדות בקו התפר שבין הרוח לחומר – גופי הרקדנים שמוקרנים על קירות המערה.

עבודות הווידיאו ארט נוצרו על ידי הצלם אלעד דבי והעורך גל קציר. הווידאו ארט כולל קטעים מעבודותיה של הלהקה לאורך כל השנים ובהן 'פרדס', 'לילא', 'ימה' ו'לידת הפניקס'.

המופע יתקיים בימים חמישי ושבת בשעות 19:30–22:00 עד ה-14.7. כניסה אחרונה לתערוכה בשעה 21:00. הדרכות על מערת הפעמון יתקיימו בשעות 19:00, 20:00 ו-21:00. משך ההדרכה כחצי שעה. הטיול בשעות החשכה יתאפשר במתחם מערות הפעמון בלבד.

הכניסה לתערוכה היא ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה אתר. חינם למנויי 'מטמון'. יש להירשם מראש במערכת ההזמנות שבאתר רשות הטבע והגנים.

לפרטים נוספים ולהרשמה: https://www.parks.org.il/article/liba/  או במוקד 3639*.

מצ"ב לינק לקטע ווידאו מתוך "פרדס" שיוקרן בלב המערה: bit.ly/36wkTvm

ולינק לקטע ווידאו תלת ממד – 360  VR שצולם בזמן התערוכה .