מחול מהאגדות

להקת המחול 'קמע' גאה להציג בבכורה ישראלית את 'LEGENDS' - שתי יצירות מופת מאת כוריאוגרפים בינלאומיים * המוסיקה של אגדות הרוק פטי סמית וטום וויטס מאחדות על במה אחת את מרקו גקה ויוהאן אינגר, מהכוריאוגרפים המצליחים והמוערכים ביותר בעולם

לראשונה בלהקת מחול ישראלית, מתארחים על במה אחת שניים מהיוצרים המצליחים והמוערכים ביותר בעולם כיום – מרקו גקה (גרמניה) ויוהאן אינגר (שוודיה), יוצרים קבועים בתיאטרון המחול ההולנדי (NDT) ובלהקות מהמובילות בעולם. השניים מעלים בלהקת המחול 'קמע' את יצירות המופת שלהם: גקה מעלה את 'THIN SKIN' למוסיקה של פטי סמית ואינגר מעלה את 'RAIN DOGS' למוסיקה של טום וויטס. אגדות הרוק משמשות קרקע קצבית משותפת לכוריאוגרפיה וירטואוזית ומבריקה משני עולמות תוכן שונים לחלוטין. ערב זה מבסס את מעמדה של להקת המחול 'קמע' בניהולו האומנותי של תמיר גינץ כבית לרפרטואר בין לאומי לצד יצירותיו של גינץ ככוריאוגרף הבית.

על המופיעים

מרקו גקה: הכוריאוגרף הנחשב היום ככוכב זירת המחול העולמית, קשר את דרכו עם להקת המחול 'קמע' ובשנת 2019 העלה בלהקה את היצירה את 'Nichets'. היצירה החדשה ל'קמע', 'THIN SKIN', זכתה בפרסים רבים. גקה הוא כוריאוגרף שותף בתיאטרון המחול ההולנדי (NDT), יצירותיו מוצגות בין השאר בבלט ציריך, בלט האופרה של פאריז, להקת בלט סנט פאולו ברזיל, בלט אריק גוטייה שטוטגרט, בלט האופרה וינה ועוד. מ-2020, משמש גקה כמנהל האומנותי של בלט האופרה הנובר. השנה נבחר מרקו גקה על ידי ארגון מבקרי המחול של אירופה ככוריאוגרף השנה.

יוהאן אינגר: רשם קריירה בלתי נשכחת כרקדן בבלט השוודי המלכותי ובלהקת NDT כבן טיפוחיו של יירי קיליאן. לאחר קריירה מרהיבה כרקדן, ניהל את בלט קולברג בשוודיה. ב-20  השנים האחרונות התמסר אינגר לקריירה של כוריאוגרף עצמאי ויצירותיו מוצגות ברפרטואר הלהקות הטובות ביותר בעולם וביניהן NDT תיאטרון המחול ההולנדי, הבלט הספרדי הלאומי, אלטר בלטו איטליה, אלווין איילי בארצות הברית, בלט שטוטגרט, בלט גטבורג שוודיה ועוד.

על היצירות

'THIN SKIN' ('עור דק'): יצירה שהיא מחווה לאייקון הרוק-פאנק, המלחינה והמבצעת פטי סמית. זו הפעם השנייה שגקה יוצר למוזיקה שלה. שפת התנועה הייחודית של גקה עוסקת במסע אל נבכי נפשו של האדם ומונעת בעיקר מנפנופי הזרועות והטורסו היוצרים יופי מתוך כאב וכנות באשר למצבו הפנימי של האדם. עומק יצירתו העניק לו את הכינוי 'נסיך האופל של עולם המחול'. כוריאוגרפיה, תלבושות ובמה: מרקו גקה. העמדה: ג'ובאני די פלמה. מוסיקה: פטי סמית. עיצוב תאורה: אודו האברלנד. דרמטורגיה: נדיה קדל.

'RAIN DOGS' ('כלבי הגשם'): עולם בו חוקר אינגר יחסים, זהות ומגדר, מערכות שהאינדיבידואל יכול לקבל או למרוד מולן. היצירה לצלילי טום וויטס מהאלבום באותו השם שהיווה השראה ליצירה. כוריאוגרפיה, תלבושות ועיצוב תפאורה: יוהאן אינגר. העמדה: קארל אינגר. מוסיקה: טום וויטס. עיצוב תאורה: פיטר לונדין.

משך המופע: 75 דקות כולל הפסקה.

חמישי, 8.9, 20:30, היכל אמנויות הבמה, הרצליה.

חמישי, 15.9, 20:30, מרכז 'סוזן דלל', תל אביב.

מחירי כרטיסים: 140-160 שקלים.

לינק לרכישת כרטיסים: https://bit.ly/3mzCavZ.