מחול פתוח לכולם

צילום: ענבל כהן חמו
צילום: ענבל כהן חמו
רנה שינפלד פותחת את שערי הסטודיו ומעלה שני מופעים אינטימיים במסגרת פסטיבל 'ארט תור' בתל אביב

רנה שינפלד חוזרת גם השנה לפסטיבל 'ארט תור' (art tour) שמתקיים בתמיכת עיריית תל אביב ומעלה שני מופעים – 'אשה אשה' ו'בואי לפגישה' – מופע סולו ומופע עם להקה.

שינפלד פותחת את דלתות ביתה בסטודיו האינטימי שלה ומארחת את תושבי ותושבות השכונה במסגרת פסטיבל שהוא יוזמה מקומית ועצמאית שנועדה להפגיש בין בני ובנות השכונה בחגיגה של יצירה המחברת בין המרחב האומנותי, הבית, האוויר הפתוח והקהילה.

היצירה 'אשה אשה' מבטאת מחאה על היחס לגיל השלישי. הרקדנית מלגלגת, צוחקת, מתבדחת ומשתעשעת על ועם הדמות הנשית המבולבלת שהולכת לאיבוד בעולם החדש ולא יכולה לדרוך בדרכים החדשות של עולם 'מתקדם', של מציאות של מגיפה הכופה ריחוק וטכנולוגיה על פני מגע אנושי. ביצירה משולבת הקראה של שירים שנכתבו על ידי רנה ואחרים. תיאטרון מחול שכולל תנועה, שירה, מוזיקה ושימוש באביזרים כגון מסיכות ופיאות. בריקוד, מאמצת רנה את הפילוסופיה היפנית 'וואבי סאבי' ואומרת: לא לשלמות, לא לווירטואוזיות, כן לאנושיות, לפשטות ולטבע.

במופע 'בואי לפגישה', רקדנים יוצרים רוקדים ומאלתרים על מנת לגלות את סודות ומסתרי הגוף והלב ברבדים השונים. הם נותנים דרור להבעה הספונטנית והמאורגנת שתתפרץ מתוך אלתורי הגוף, שהוא ארון בו מגירות וזיכרונות – עבר, הווה ועתיד.

רקדנית וכוריאוגרפית, שירים והקראה: רנה שינפלד. מוזיקה: באך, שופן ואלכס בלנסקו.

חמישי, 9.6, 20:30; שישי, 10.6, 12:30.

רח' הרב פרידמן 14, תל אביב.

הכניסה חופשית, ללא תשלום.

לינק לסרטון וידאו מתוך "אשה אשה":

https://drive.google.com/file/d/1bTLQtF4h4e4gpiSHvJ9gA6JseCd3YCVT/view?usp=sharing