מחורבן לתקומה

תערוכת צילומים מרגשת של הצלמת לימור כהן, אמו של סרן נתן כהן ז"ל, שנפל במבצע 'צוק איתן'

בתערוכה חדשה בעיר מודיעין מוצגים צילומים של לימור כהן. הצלמת שכלה את בנה, סרן נתן כהן ז"ל, במבצע 'צוק איתן' (2014). הצילומים חושפים את ההתמודדות של לימור עם השכול בדרכה האופטימית והייחודית. מבעד לעדשה, צילמה לימור תמונות מרגשות של בנה לאורך חייו ושל רגעי חיים שלהם לא יזכה, כמו שבירת כוס בחתונה ועוד.

לימור כהן: "כשהצטרפתי שלא מבחירה למשפחת השכול, לימדו אותי כיצד להתנהג ולהתמודד עם השכול שנפל עליי כרעם ביום בהיר. הפרויקט הזה מלווה בשני מסרים שבהם בחרתי: להתמקד בחיים שלי ושל משפחתי – להסתכל על חצי הכוס המלאה ותמיד להיות בשמחה. מיד עם נפילתו של בני החלטתי לבחור בחיים, להיות אופטימית, להיות מלאה בתקווה, אמונה, נתינה ושמחה בלב. התמונות בתערוכה מביעות את התהליך שאני חוויתי וחווה כאם שכולה – מחורבן אישי לתקומה אישית".

בנה של לימור, סרן נתן כהן ז"ל, פיקד על המחלקה הראשונה שנכנסה לרצועת עזה בכניסה הקרקעית במבצע 'צוק איתן', כאשר נתן ז"ל היה בצריח טנק ה'מרכבה' הראשון. נתן נהרג בקרב מירי צלף והובא למנוחות בחלקה הצבאית של בית העלמין מודיעין. נתן היה בן עשרים ושלוש בנופלו, בדיוק שלושה חודשים לפני התאריך המיועד לחתונתו עם בחירת ליבו טל.

להנצחת נתן הוקמה עמותת 'אור נתן'. העמותה מקיימת שיעורי תורה חודשיים וימי עיון בנושא ערכים לנוער ולחיילים מידי שנה, שמטרתם הנצחת זכרו של נתן על ידי היכרות עם דמותו ובחינת דרכו הפיקודית. העמותה מקיימת גם טקס הדלקת נרות בחנוכה בבית משפחת כהן בהשתתפות מפקדיו וחבריו של נתן.

דליה אוסדון, מנכ"לית עמותת 'מופעים' שהמנהלת את היכל התרבות מודיעין: "אני גאה ונרגשת לארח בגלריה שלנו באולם עינן את תערוכת הצילומים של לימור כהן, אמו של סרן נתן כהן ז"ל. לימור היא אם שכולה שבחרה בשמחה, באופטימיות ובאמונה. הצילומים שלה מבטאים את דרכה מחורבן לתקומה ומהווים השראה וכוח לכולנו".

התערוכה תוצג עד ה-1.6 באולם 'עינן' שבקניון עזריאלי מודיעין בין השעות 18:00-21:00.