מחזקים את יסמין

יסמין אסעד, תושבת היישוב ובת העדה הדרוזית, פתחה בית קפה ביישוב * לאחר שגורמי ימין קיצוני התנכלו לה, זכתה לתמיכה של תושבים ונכבדים ביישוב

אזור מבשרת והיישובים השכנים ידוע בדו קיום המיוחד שבו אך דווקא לאחרונה נרשם בו אירוע מעיב.

לפני מספר חודשים פתחה יסמין אסעד, בת העדה הדרוזית ותושבת היישוב מזה 13 שנים, בית קפה אצלנו.

משיחה עמה עולה כי מספר פעילי ימין קיצוני ניסו לפעול לסילוקה מן המקום. "הם נפגשו עם בעל המבנה שממנו אני שוכרת את המבנה, אך למזלי הוא עמד לצידי, תמך בי ומאז הם הפסיקו להתנכל לי ולמקום".

הבוקר (שישי, 8.7), הגיע ראש המועצה למקום להביע את תמיכתו ביסמין את רשמיו כתב בדף הפייסבוק שלו:

"הבוקר שלי נפתח בבית הקפה המקסים ברחוב מבצע נחשון 1 מבשרת ציון של תושבת היישוב, יסמין אסעד. בימים האחרונים, גורמים קיצוניים וגזעניים, איימו על יסמין וניסו לפעול לסגירת המקום. יסמין עמדה איתנה וללא מורא מול גל השנאה והשאירה את בית הקפה פתוח. המועצה בראשותי, חיזקה את שיתוף הפעולה עם שכנינו מהיישובים אבו גוש, עין ראפה ועין נקובא, ופעלה לייצר יחסי שכנות טובה ודו קיום בין התושבים ביישובים השכנים. מבשרת ציון תמשיך לקבל כל אדם בזרועות פתוחות, ללא קשר לדת, גזע ומין. כך היה וכך יהיה. אני קורא לכלל התושבים, במבשרת ציון ומחוצה לה, לפקוד את המקום כאות הזדהות ותמיכה ביסמין וגם כדי לטעום את הארוחות המצוינות".

כאמור, יסמין היא בת העדה הדרוזית שבניה משרתים בצה"ל, רובם ביחידות קרביות ולא מעט מהם נשארים בקבע. העדה הדרוזית כרתה ברית דמים עם מדינת ישראל ומיטב בניה נפלו על הגנת המולדת.

אגב, המקום גם כשר….