מחממים את החורף עם מרקים טובים

צילום: איתמר גינזבורג
צילום: איתמר גינזבורג
הימים הקרים שבו אלינו ויחד איתם המרקים המשובחים של מלון 'ענבל'

תכינו את הכפות: עם בואם של הימים הקרים והגשומים, והרצון העז באוכל מנחם ומחמם, החליטו במלון 'ענבל' הירושלמי להשיב – החל מה-27 בנובמבר ועד סוף מרץ – את אחת המסורות הוותיקות והמזוהות עם המלון – חורף של מרקים.

ההיצע של המרקים במלון 'ענבל' מרשים ומעורר תיאבון. כחובב מרקים מושבע, אני חוזר ומגיע למלון 'ענבל' מרוגש כולי. המבחר כולל עשרות מרקים, בהם קלאסיקות כמו בצל ביין ומינסטרונה, תיבולים אסיאתיים עוקצניים בסגנון דלעת אסיאתית עם ג'ינג'ר וחלב קוקוס ומרק בוטנים אפריקאי עם אורז ופפריקה. בנוסף, ניתן למצוא מרקים עם ניחוחות מקומיים כדוגמת פריקה מעושנת, ארטישוק ירושלמי או סולת, שום וכוסברה.

חמישה סוגים של מרקים טעימים ומשתנים מוגשים מידי יום, ללא הגבלה. כולם קטיפתיים, עשירים ומפנקים. חשוב להדגיש, כי כל המרקים מבוססים על תוצרת חקלאית מקומית, בדגש על חקלאות מיישובי העוטף – תפוחי אדמה מקיבוץ מגן, בטטות מפרי גן, עגבניות ממושב מבטחים לצד שרי מניר עם וחסות וירק מקיבוץ זיקים.

אל שפע המרקים משתדכים באופן טבעי קרוטונים, גרעיני חמנייה ודלעת, שקדי מרק, ממרחים שונים וכמובן מבחר של לחמניות ולחמים, כגון טוסטים עם גבינת אמנטל מוקרמת, לחמי מחמצת ופוקצ'ות בשמן זית שנאפות בטאבון הסמוך. בקיצור, תאווה לעין ולחיך. חוויה גסטרונומית מהנה, מיוחדת וכמובן כשרה.

'חורף של מרקים' במלון 'ענבל' מתקיים במתכונת של הגשת עצמית וללא הגבלה במחיר של 87 שקלים לאדם.

זה המקום לציין, כי בימים אלה מארח המלון מפונים מיישובי קו העימות בצפון, תושבי העוטף ומשלחות סולידריות שמגיעות מרחבי העולם להביע תמיכה בישראל בעת הזו.

מלון 'ענבל'

רח' זאב ז'בוטינסקי 3, ירושלים

טלפון: 02-675-6666

ימי פעילות: ראשון-חמישי, 12:00-22:00