מחממים את היחסים

צילום: באדיבות המועצה
צילום: באדיבות המועצה
על טקס חגיגי לציון 25 שנה לשותפות בין המועצה האזורית מטה יהודה למחוז וירצבורג מגרמניה וחידוש ההסכמים

אתמול (חמישי, 26.5), נערך ביד השמונה אירוע חגיגי של המועצה האזורית מטה יהודה עם חברי משלחת וירצבורג, העיר התאומה שבגרמניה. באירוע הסיום של ביקור המשלחת מגרמניה, ערכו ראש המועצה ניב ויזל ומקבילו הגרמני תומאס אברט טקס חתימה על הסכם חידוש השותפות במסגרת 'ערים תאומות' בין וירצבורג ובין מטה יהודה.

ההסכם הראשון נחתם ב-1997 וכעת החליטו שני הצדדים על חידוש ההסכם וחתימה מחודשת על חיזוק היחסים והמשך יחסי החברות והשותפות בין העמים ובין המדינות. המטרה המשותפת היא לקדם ולעודד את התפתחות הקשרים וחיזוקם בתחומי החינוך, התרבות, הכלכלה, החקלאות ועוד. ההסכם נכתב ונחתם בין שני הצדדים בשתי השפות במעמד חגיגי ובנוכחות חברי המשלחת ממחוז וירצבורג והנהלת וחברי המועצה האזורית מטה יהודה.

ראש המועצה האזורית מטה יהודה ניב ויזל: "אני מתרגש ומודה לכם על חידוש ההסכם בינינו ועל המשך קידום הנושאים שחשובים לנו יחד כבני אדם וכאזרחים שרואים ורוצים את הטוב עבור התושבים – האחד של השני. אין ספק שווירצבורג היא ידידת אמת ונמשיך לחזק ולקיים את קשרי הידידות והשותפות בינינו. נשמח לראותכם שוב גם בשנה הבאה. אתם תמיד רצויים ומוזמנים למטה יהודה".

ראש מועצת וירצבורג תומאס אברט: "אני רוצה להודות לכם על ביקור ואירוח מכובד וחשוב עבורנו. אין ספק שהפכנו למשפחה והביקור היה משמעותי, חשוב ומרגש. המעמד היום הוא סמל עבור הדורות הבאים לשותפות, ידידות וחברות אמת בין שני העמים".