מחר: הנהגים חוזרים לשבות

צילום: באדיבות 'אלקטרה אפיקים'
צילום: באדיבות 'אלקטרה אפיקים'
שיבושים בחלק מן הקווים שעוברים במבשרת ציון בשעות הבוקר בין השעות 05:00-08:30

איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים ישבית מחר (יום ב'  13.6.22) את קווי השירות של חברת אלקטרה-אפיקים תחבורה 2021 (אגד תעבורה לשעבר) בין השעות 5:00-8:30 בישובים: אפרת, ישובי גוש עציון, קרית ארבע, גבעת זאב, יישובי בנימין, מעלה אדומים, מבשרת ציון, דרום הר חברון, ישובי בנימין והשומרון, מעלה אפריים וישובי הבקעה.
ביום רביעי הסתיימה פגישה בין נציגי משרד האוצר, החברות המפעילות ונציגי האיגוד בניסיון אחרון למנוע שביתה ע"י התחייבות לשיפור משמעותי בתנאי ההעסקה של הנהגים ב-2022, אך לא התקבלה הבטחה ברורה בנושא.
שי מלכה, סמנכ"ל השירות ודובר חברת אלקטרה אפיקים: "מעמדם ושכרם של נהגי התחבורה הציבורית חשוב ביותר וראוי שיהיה בראש סדר העדיפויות. אנו פועלים במרץ ועושים כמיטב יכולתנו על מנת לקדם עניין זה מול משרדי התחבורה והאוצר, שהנושא תלוי בהם והם היחידים היכולים לגרום לשיפור שכר הנהגים. בנוסף, וכפי שדיווחנו בשבוע שעבר, החליטה אלקטרה-אפיקים להיטיב את תנאיהם ולהעלות את שכרם של הנהגים וזאת ללא קשר להחלטת משרדי הממשלה, אולם למרות זאת, גם הפעם החליטו בארגון הכוח לעובדים לשבות.
קיום שביתות על רקע נושאים אלו לא יסייעו בקידום הנושאים, ורק יגרמו לפגיעה קשה בציבור הנוסעים, שאין להם אפשרויות תחבורה ציבורית סבירות אחרות. אנו מתנצלים על הפגיעה הצפויה בנוסעים ומבקשים לבחון נסיעה באמצעים חלופיים או לדחות את נסיעותיהם לאחר השעה 8:30"