מישהי לרוץ איתה

מרתון Winner ירושלים הושק רשמית באירוע חגיגי במעמד ראש העיר ירושלים משה ליאון, שהעניק אות הוקרה מיוחד לאתלטית אסתר רוט שחמורוב

שבועיים וחצי ליריית הפתיחה. מרתון Winner ירושלים הבינלאומי הושק היום (שני) באירוע חגיגי במלון 'ממילא' במעמד ראש העיר ירושלים משה ליאון ובסימן יום האישה הבינלאומי שחל השבוע. במהלך האירוע, העניק ליאון אות הוקרה מיוחד לאתלטית אסתר רוט שחמורוב, מגדולות הספורטאיות בהיסטוריה של מדינת ישראל, שתחגוג במהלך החודש הבא יום הולדת 70, כסמל וכהערכה לתרומתה הייחודית לספורט הנשים בישראל.

רוט שחמורוב, כלת פרס ישראל לספורט ולתרבות הגוף, היא אתלטית ישראלית לשעבר שסיימה במקום השישי בריצת 100 מטר משוכות באולימפיאדת מונטריאול בשנת 1976 ובכך הייתה לספורטאית הישראלית הראשונה שהשתתפה בגמר אולימפי כלשהו. בתחרויות בינלאומיות בהן השתתפה זכתה רוט שחמורוב בשמונה מדליות אישיות – שש מתוכן במשחקי עמי אסיה – מתוכן חמש זהב ואחת כסף – ושתי מדליות זהב באליפות אסיה באתלטיקה, ובכך גרפה מספר רב של מדליות יותר מכל ספורטאי ישראלי אחר בכל הזמנים.

ראש העיר ירושלים משה ליאון: "אסתר היא דמות מעוררת השראה בקרב נשים רבות וספורטאיות העתיד. הישגיה הרבים במהלך שנות הקריירה המפוארת שלה מותירים את חותמם על נשים וילדות רבות הרואות בה מודל לחיקוי. אנחנו ממשיכים להשקיע בספורט הנשים בירושלים וגאים בכל אחת ואחת מהספורטאיות הרבות שגדלות בעיר. אני בטוח שבקרוב נשמע על לא מעט מהן. גם השנה אלבש את חולצת המרתון וארוץ יחד עם אלפי הרצים מרחבי הארץ והעולם ברחובות העיר האהובה שלנו. מרתון Winner ירושלים צובר אהדה משנה לשנה ומיסד את עצמו כאחד מהמרתונים המאתגרים והיפים בעולם. זה אירוע שהוא כולו גאווה עצומה לתושבי ירושלים. עיריית ירושלים גאה לקדם אירועי תרבות, ספורט ותיירות בינלאומית בעיר אשר תורמים לפיתוחה ולשגשוגה. העירייה משקיעה רבות באירועי המרתון ושמה דגש על פיתוח התיירות והעסקים בעיר".

אסתר רוט שחמורוב: ״זו התרגשות גדולה עבורי לקבל הוקרה שכזו מכם, מעיר הבירה המרגשת והיפה שלנו ירושלים. הנשים בספורט ההישגי עשו כברת דרך, ניצחו אתגרים של דעות קדומות ומחסור במשאבים ובתמיכה. היום, על אף שעדיין יש עוד הרבה עבודה לעשות, אנו רואים את הניצנים הנכונים של ההשקעה בספורט נשים. פריצת הדרך שלי ושל ספורטאיות אדירות נוספות שעשו את זה חרף הקשיים הרבים בעבר היא מגדלור של תקווה. השוויון המגדרי בספורט יכול וצריך להוות מודל השראה וחיקוי לכל ילדה ולכל נערה – של הישגיות ומצוינות בכל דרך שתבחר״.

מרתון Winner ירושלים הבינלאומי יתקיים ב-25.3 וצפויים לקחת בו חלק כ-30 אלף משתתפים שירוצו במסלול המשלב את נופיה הייחודיים של העיר ירושלים יחד עם אתגר ספורטיבי העומד עם המרתונים הגדולים מסביב לעולם. בהפקת המרתון מספרים, כי חלקן של הנשים המשתתפות בכלל המקצים עומד על כ-40 אחוז.

המרתון יתקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות שיהיו תקפות ביום המרוץ. ההרשמה למרתון פתוחה ומציעה שישה מקצים: מרתון מלא (42.2 ק"מ), חצי מרתון (21.1 ק"מ), 10 ק"מ, 5 ק"מ, מרוץ משפחות (1.7 ק"מ) ומרוץ קהילות (800 מטר).

להרשמה ולפרטים נוספים אודות המסלולים, אפשרויות הלינה והאירועים הנלווים למרוץ: אתר המרתון, www.jerusalem-marathon.com.