מי גנב את מדליית הנובל?

צילום: אלון רובינגר, באדיבות Contact Press Images NY
צילום: אלון רובינגר, באדיבות Contact Press Images NY
מנחם בגין חוזר לחיים בחדר בריחה וירטואלי בטכנולוגיית 360

כל אוצרות המורשת הלאומיים של ישראל נשמרים על ידי חברי ארגון צללים מיוחד – אלא שאחד מהם נגנב ועליכם מוטלת המשימה לנצח את השעון ולאתר את מדליית הנובל בה זכה מנחם בגין ז"ל לפני שתאבד לעד.

כך נפתח 'חדר הבריחה' המיוחד שהשיק השבוע המרכז למורשת מנחם בגין.

אלא שלא מדובר בחדר בריחה רגיל – ברוח התקופה ומתוך רצון לתת אטרקציה משפחתית גם למבודדים ולחולים בקורונה, הוחלט להשיק חדר בריחה וירטואלי שצולם בטכנולוגיה ייחודית של 360 מעלות.

חדר הבריחה מציע פעילות לכל המשפחה, שדרכה יכול הדור הצעיר להיחשף למורשתו של בגין במעבר בין תקופות שונות בחייו והישגים שהביא למדינה.

המשחק המאתגר משלב במהלכו שאלות, פיצוח צפנים ופתיחת דלתות בשילוב סיפור מסגרת מעניין שדרכו ניתן ללמוד על חייו של אחד מראשי הממשלה הפופולאריים בתולדות ישראל, שבעוד כחודש ימלאו 30 שנה לפטירתו.

נבחרת יוצרי חדר הבריחה כוללת את גיא בוסקו, יוצר חוויות משחקיות וחדרי בריחה; את חברת Treedis (בית התוכנה של Matter) בעלת טכנולוגיה ייחודית ופורצת דרך בעולם ה-Metaverse, שיצרה חוויה תלת ממדית; ובשיתוף אנשי התוכן של מרכז מורשת בגין.

הרצל מקוב, ראש המרכז למורשת בגין: "החיבור בין עבר להווה הוא חלק בלתי נפרד מהפעילות שלנו. חדר הבריחה יאפשר למשפחות להעביר את הבידוד בפעילות משפחתית חווייתית שגם תלמד וגם תאתגר. אנחנו מקווים שהמדליה שנגנבה תחזור במהרה אלינו, הכול תלוי בכם".

קישור לחדר הבריחה: https://bit.ly/3smqzCQ.