מי משחית שלטים ומעלים נשים?

על מקרה חמור שבו הושחתו תמונות של נשים על שלט ביישוב * ראש המועצה: "לא אעבור על כך לסדר היום"

לפני מספר ימים הגיעה לשולחנו של ראש המועצה פנייה, לפיה הושחתה תמונת אישה שפורסמה בלוח מודעות ביישוב. מדובר במודעה שעניינה היה אירוע תרבות. המודעה הושחתה ונקרעה.

"לא אעבור לסדר היום על השחתת תמונות נשים במרחב הציבורי ביישוב", כתב ראש המועצה יורם שמעון בדף הפייסבוק שלו, "אני רואה בחומרה רבה התנהגות מהסוג הזה. לא אתן למצב בו פורעי חוק מנהלים את סדר היום במרחב הציבורי ביישוב ועל כולנו להוקיע בכל תוקף התנהגות פסולה זו. מיד עם קבלת הפנייה, הנחיתי את השיטור העירוני ומשטרת 'הראל' לפעול ביד תקיפה באמצעים גלויים וסמויים למיגור התופעה ופתיחת הליך משטרתי נגד הפורעים אם וכאשר יאותרו. לא אתן יד להעלמת נשים מהמרחב הציבורי. התנהלות מהסוג הזה לא תתאפשר במשמרת שלי. אני אמשיך לפעול לכך שהמרחב הציבורי במבשרת ציון יהיה שיווני ומכבד לנשים ולגברים".

ומכאן עבר יורם שמעון לבשורות משמחות הקשורות למעמד האישה במרחב הציבורי: "בחודשים הקרובים יציירו אומנים מהשורה הראשונה גרפיטי של שלוש זמרות שהנחילו לנו את נכסי צאן הברזל של התרבות הישראלית – ריטה, שושנה דמארי ועופרה חזה. המיקום: בגב האמפי, על הכביש הראשי של מבשרת ציון. כמו כן, צפויה זמרת מובילה להופיע במבשרת ציון באירועי יום העצמאות ה-74 של מדינת ישראל".

המודעה המדוברת היא מטעם בית קמץ, הקהילה הרפורמית ביישוב. ראשת הקהילה, הרב אלונה ניר קרן, מסרה ל'זמן מבשרת': "השחתה של מודעות היא עבירה פלילית ואסור לעשות דברים כאלה. אני מכבדת את כל הזרמים ביהדות ומצפה שיכבדו גם אותנו. מי שרוצה לחגוג ולציין את היהדות בדרך שלנו – מוזמן בשמחה. אפשר לא להסכים, אבל לא בדרך של השחתה. זה מכעיס ומצער שיש תופעות כאלה. רואים שזו מגמתיות כלפינו, עובדה שהמודעות שליד לא הושחתו. זה לא דבר שצמח בחלל ריק. בני הנוער שלנו מקבלים כל מיני הערות. אנחנו נחזור לפרסם את האירועים שלנו. קהילת מבשרת ציון מודה ליורם שמעון על הפעולה המהירה, הנחושה והבלתי מתפשרת כנגד משחיתי המודעות שלנו".