מלחמת חורמה בעבריינות השב"חים

צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
פעילות המשטרה נגד מעסיקי ומליני שוהים בלתי חוקיים: בפעילות שוטרי תחנת הראל בימים האחרונים, אותר פלסטיני תושב איו״ש השוהה בישראל בניגוד לחוק. החשוד הועבר לחקירה יחד עם מעסיקו שהלין את החשוד במקום. אמש נסגר בית העסק מכוח צו של מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן, זאת למשך 20 ימים

בתאריך 16.11 בשעת ערב מאוחרת, הגיעו שוטרי תחנת הראל לבית עסק לממכר מזון ביישוב אבו גוש הסמוך לירושלים. בבדיקה שערכו שוטרי הסיור בבית העסק, נמצא כי מועסק ולן במקום פלסטיני שוהה בלתי חוקי בישראל, תושב בית לחם בשנות ה-20 לחייו.

העובד ובעליו של העסק, הועברו לחקירה בתחנת המשטרה הראל. בחקירה עלה כי החשוד הפלסטיני ומעסיקיו היו מודעים למעשה האסור של העסקתו והלמתו במקום בתקופה זאת. בסיום חקירתו, הורחק השוהה הבלתי חוקי חזרה ליו"ש וכנגד בעלי העסק נפתח הליך פלילי. במסגרתו הורה וחתם מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב דורון תורג'מן, מתוקף סמכותו על צו סגירה לבית העסק למשך 20 ימים.

אמש (ראשון) בשעות הערב, הגיע קצין משטרה מתחנת הראל מסר את העתק הצו לידי בעלי בית העסק והמקום נסגר בשל העסקת והלנת שב"ח בניגוד לחוק.

מפקד תחנת הראל סנ"צ יוסי ניזרי ציין: "בתקופה האחרונה הגברנו את פעילות הביטחון השוטף באזור, ובתוך כך גם את הפעילות המשטרתית לאיתור שוהים בלתי חוקיים, ואת אלו המסייעים להם. העסקה והלנת שוהים בלתי חוקיים מהווה עבירה על החוק ובצידה הליך פלילי. הדבר נכון בשגרה וחמור אף יותר בחירום- בשעת מלחמה. החשוד העסיק והלין פלסטיני ללא אישורי שהייה, ומשנודע לנו על כך פעלנו לביצוע פעילות אכיפה בהתאם. כל אדם שיעסיק, ילין או יסיע פלסטינים השוהים בישראל שלא כחוק פוגע בביטחון המדינה, יהיה חשוף גם להליך פלילי נגדו וגם לסגירה של בית העסק.