ממשיכים להצטיין בחינוך

התמדה בהצטיינות. תיכון 'הראל' (צילום ארכיון)
התמדה בהצטיינות. תיכון 'הראל' (צילום ארכיון)
תיכון 'הראל' והישיבה התיכונית 'קול מבשר שביישוב נכללו ברשימה ארצית של תיכונים מצטיינים

משרד החינוך פרסם היום (רביעי) את רשימת בתי הספר העל-יסודיים שהוכרזו כמצטיינים בתחום הערכי, החברתי והלימודי ברחבי הארץ – בין השאר בזכות מניעת נשירת תלמידים, גיוס לצה"ל ושירות אזרחי, שיעור הזכאים והמצטיינים בבחינות הבגרות ומידת השיפור מהשנה הקודמת. בתי הספר נבחנו על פי מדדים כגון: מניעת נשירה, קליטת תלמידי חינוך מיוחד, גיוס לצה"ל, שירות אזרחי, אחוז הזכאות לבגרות, אחוז ההצטיינות במבחני הבגרות ומידת השיפור.

לצד עשרות בתי הספר המצטיינים שמוריהם יתוגמלו ב-8,443 שקלים כל אחד (רמת תגמול 1), 235 בתי ספר נוספים ברשימת המובילים בדרגות שונות (רמות תגמול 2-4) וגם מוריהם יתוגמלו באלפי שקלים במסגרת סיכום בין משרד החינוך לארגון המורים ומשרד האוצר. סכום התגמול הנמוך ביותר (רמת תגמול 4) הוא 3,166 שקלים. שני בתי ספר תיכוניים ממבשרת ציון נכללו ברשימה והם ברמת תגמול 3: תיכון 'הראל' והישיבה התיכונית 'קול מבשר'. סכומי הכסף ברמות התגמול השונות נקבעו בהתאם לסיכום שעוגן בין משרד החינוך לבין ארגון המורים ומשרד האוצר במסגרת הרפורמה 'עוז לתמורה'.

שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון: "מערכת החינוך התברכה באנשי חינוך, מנהלים ומורים, שמובילים את תלמידי ישראל ומצעידים אותם להישגים מרשימים בכל תחומי החיים. תלמידים ותלמידות אלה הם דור העתיד של מדינת ישראל. אנשי החינוך הזוכים מבססים את תחושת השייכות של התלמידים לקהילה, נוטעים בהם ערכים ומעניקים להם כלים משמעותיים לחיים. אני מברכת אותם על עשייתם החינוכית, שיש לה השפעה עצומה על כלל החברה הישראלית ועל עתיד מדינת ישראל".

מנכ"ל משרד החינוך, יגאל סלוביק: "המנהלים והמורים הזוכים בפרס מייצגים את כל צבעי הקשת של החברה הישראלית על כל גווניה. אני מברך אותם על זכייתם בפרס כהוקרה על הישגיהם המרשימים הראויים לכל הערכה. אני מאחל להם שיעמידו עוד שורה של אנשי חינוך מובילים שילכו בעקבותיהם ויצמיחו דור של תלמידים שיצעידו אותנו לקדמת הבמה".

מהנהלת  הישיבה התיכונית 'קול מבשר' נמסר: "אנו שמחים על היותנו שייכים לרשימת התיכונים המצטיינים על פי פרסומי משרד החינוך בפעם החמישית בשנים האחרונות. בהזדמנות זו אנו מבקשים להביע את הערכתנו והוקרתנו הגדולה לצוות החינוכי ולעובדי המנהלה על עבודתם המסורה".

ראש המועצה יורם שמעון מסר בתגובה: "ההודעה על כך שתיכון 'הראל' נמצא בין התיכונים המובילים בישראל איננה הודעה מפתיעה. תיכון 'הראל' מצטיין בשנים האחרונות במגוון תחומים, בהם הצטיינות לימודית, הצטיינות חברתית והצטיינות ערכית. הודעת הזכייה היא אות הערכה למנהיגות ולעשייה החינוכית המעמיקה של צוות תיכון 'הראל'. זכייה זו מקבלת משנה תוקף, שעה ששנת הלימודים שנבחנה על ידי משרד החינוך היא שנת קורונה, אשר מטבע הדברים מאתגרת כשלעצמה. אני מבקש להודות למנהלת בית הספר ליאת שגב, אשר מובילה בהצלחה רבה את התיכון וכן לצוותים החינוכיים, לצוותי המנהלה, לאגף החינוך, ולמחזיק תיק החינוך חבר המועצה אריה מלמד. מבשרת ציון מוכיחה פעם אחר פעם שהחינוך נמצא בראש מעיינה. נמשיך להשקיע בחינוך ילדינו ובשגשוגם".