ממשיכים לחזק את הביטחון

שריפה ליד מעלה החמישה (צילום: רוני טוביה, ארכיון)
שריפה ליד מעלה החמישה (צילום: רוני טוביה, ארכיון)
המועצה האזורית מטה יהודה אישרה בישיבת המליאה האחרונה תקציב חירום מיוחד

בישיבה של מליאת המועצה שנערכה השבוע , אושר תקציב חירום מיוחד ונוסף עבור התמודדות המועצה והיישובים עם אתגרי הביטחון והשריפות. התקציב נועד במטרה לשפר את מרכיבי הביטחון ביישובים ובכך להגביר את תחושת הביטחון בקרב התושבים. מליאת המועצה, הנהלתה והעומד בראשה, רואים חשיבות רבה בהקמת אמצעי ביטחון ביישובים ובשיפורם כחלק ממערך הביטחון ומחבילת הסיוע שמקדמת המועצה עבור היישובים ולחיזוק תחושת הביטחון של כלל התושבים.

המועצה תמליץ להנהגות היישובים לקדם הקמת שערי כניסה ליישובים, התקנת מערכת מצלמות, רכישת מכשירי קשר לצוותי החירום ביישוב, רכישת ציוד הרתעה: פנסים, מצלמות דמה ואזעקות.

בנוסף, תציע מחלקת הביטחון במועצה ליווי, ייעוץ והכוונה להנהגות היישובים כיצד לבחון את האמצעים הדרושים לכל יישוב ויישוב. לגבי התקציב הנוסף שאושר לטיפול בשריפות ולמניעתן, מבקשת המועצה לעודד ולתמוך ביישובים שזקוקים לביצוע ולהשלמת עבודות חישוף ויצירת אזורי חיץ, זאת כדי להיות ערוכים ומוכנים ככל האפשר להיתכנות שריפות בסמוך ליישובים.

בסך הכול, הוגדל התב"ר לחישוף וליצירת אזורי חיץ ביישובים במיליון וחצי שקלים במליאה האחרונה ולאחר התקציב הראשוני שהעמידה המועצה, עומד תקציב זה על סך כולל של שלושה וחצי מיליון שקלים. בעניין התקציב למרכיבי ביטחון ליישובי המועצה, הוגדל במליאה האחרונה התקציב בחצי מיליון שקלים כך שהסך הכולל של התקציב עומד היום על מיליון שקלים.

ראש המועצה ניב ויזל: "כפי שחזרנו ואמרנו מעל כל במה ובכל הזדמנות, נמצאים אתגרי הביטחון וההערכות לשריפות באזורנו על סדר יומה של המועצה. נעשה הכול על מנת להבטיח את חיזוק תחושת הביטחון של תושבינו".