ממשיכים לחכות לדיון

בנין המועצה זווית חזית אור יום
מיש: השביתה במועצה, שתוכננה להתחיל עוד בשבוע שעבר, תתרחש בעוד הרבה זמן אם בכלל * בהסתדרות אומנם לא נסוגו עוד מהרעיון אבל דיון שתוכנן להיום (רביעי, 8.12), נדחה למועד בלתי ידוע

השביתה המתוכננת של עובדי המועצה, עליה נכתב רבות לאחרונה ושתוכננה להתחיל בשבוע שעבר (יום שלישי, 30.11), לא תתרחש בקרוב. כפי שפורסם, שביתת העובדים במועצה היא על רקע טענת ועד העובדים וההסתדרות כי בכוונת המועצה לפטר עשרות עובדים.

דיון שהיה אמור להתקיים ביום רביעי השבוע (8.12), נדחה למועד בלתי ידוע, אם כי בעוד קצת יותר מחודש (23.1.2022) אמורה להתקיים בוררות. זו כבר דחייה שנייה של הדיון. כפי שפורסם בגיליון הקודם (1042, 2.12), אמור היה להתקיים ביום שני (29.11) דיון אך הוא לא התקיים. השופט אייל אברהמי העביר לצדדים יום קודם לכן (ראשון, 28.11) החלטה כי השביתה נדחית עד ה-8.12 ואז יתקיים דיון. לדברי השופט אברהמי "טוב יעשו הצדדים אם לא יבצעו עד הדיון צעדים חד צדדיים. נכון יעשו אם יפעלו למצוא פתרון למחלוקות בדרך הקבועה לפתרון מחלוקות קיבוציות בהקדם האפשרי". כאמור, הדיון נדחה ושוב והצדדים מחויבים שלא לבצע צעדים חד צדדיים, קרי הוועד וההסתדרות לא ישביתו את המועצה עד למועד הדיון וזאת בכפוף לכך שהמועצה לא תנצל התחייבות זו לביצוע צעדים הפוגעים בעובדיה. כמו כן, על ההסתדרות להודיע כי בכוונתה לקיים את הליך הבוררות בפני הבוררת, עו"ד רבקה ורבנר. כאמור, הבוררות תתקיים בחודש הבא.

בשורה התחתונה, השביתה נראית רחוקה אך לא ירדה מן הפרק "החלטה זו לא מבטלת את השביתה אלא רק דוחה אותה למועד אחר במידה וניאלץ להשתמש באמצעי זה. נמתין לדיון ונראה", מר בשבוע שעבר יו"ר ועד העובדים שמעון בוזגלו, "בהתאם להחלטת בית המשפט אנחנו ממשיכים לעבוד כרגיל". גם במועצה שומרים על אופטימיות: "כפי שאירע בכל המקרים מהסוג הזה בשנים האחרונות, גם הפעם בית הדין התערב בהליך והשביתה לא התממשה במועד המיועד. הנהלת המועצה סמוכה ובטוחה כי בית הדין לעבודה יוציא צו מניעה לעיצומים המוזכרים בסכסוך העבודה שכן אין להם בסיס והצדקה".