'מנגינת הנילוס'

מקהלת 'אלכרואן' (צילום: עילי אעבליני)
מקהלת 'אלכרואן' (צילום: עילי אעבליני)
התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד במחווה לגדולי המוזיקאים המצרים: מוחמד עבד אל וואהב, אום כולתום, עבד אל חלים חאפז ואחרים

התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד מעלה קונצרט מחווה לגדולי המוזיקאים המצרים שעיצבו את פניה של המוסיקה הערבית האומנותית במאה ה-20 והפכו לאגדות עוד בחייהם: מוחמד עבד אל-ואהב, עבד אל-חלים חאפז, אום כולתום ועוד. בקונצרט תבצע התזמורת יצירות קאנוניות של גדולי המוזיקאים המצרים בשילוב קטעי אלתור, שירת סולנים ושירת מקהלה.

הסולנים המשתתפים מומחים בביצוע הרפרטואר הערבי הקלאסי: לובנה סלאמה – התפרסמה בארץ ובעולם בביצועיה הווירטואוזיים לשיריה של אום כולתום; אבי כהן – זמר ופייטן שלמד שירה ערבית קלאסית וידוע בביצועיו לשירת עבד אל-וואהב; ומקהלת 'אלכרואן' מכפר אעבלין שבגליל, בניצוחו ובניהולו של נביה עוואד – משלבת מוסיקאים מדתות שונות ופועלת מתוך שליחות להפוך את המוזיקה לתפילת הלבבות.

פרופ' תייסיר אליאס, המנצח והמנהל המוזיקלי של הקונצרט: "אני שמח תמיד על שיתוף הפעולה עם התזמורת האנדלוסית הישראלית שהיא לי כבית. המוזיקה הערבית הקלאסית התכתבה לאורך השנים עם המוזיקה האנדלוסית הקלאסית ועם עולם הפיוט והן הושפעו זו מזו. בקונצרט נגיש את המוזיקה המצרית האומנותית במיטבה ולה קשת רחבה של סגנונות". 

מועדי הקונצרטים (שעה קבועה: 20:30)

ראשון-שלישי, 27.2-1.3, המשכן לאומנויות הבמה אשדוד.

רביעי, 2.3, המשכן למוסיקה ואומנויות רעננה.

ראשון, 6.3, תיאטרון ירושלים (אלם הנרי קראון).

שני, 7.3, מוזיאון תל אביב (אולם רקנאטי).

רביעי, 9.3, היכל התיאטרון קריית מוצקין.

ראשון, 13.3, מוזיאון תל אביב (אולם רקנאטי).

שני, 14.3, המשכן לאומנויות הבמה באר שבע.

ראשון, 20.3, היכל התרבות מודיעין.

מחיר כרטיס: 119–129 שקלים.

לרכישת כרטיסים לקונצרט ו/או מנוי: 073-759-9931, 5994* ובאתר www.andalusit.co.il.