"מנהיגות – היו הקפטן של חייכם"

אייל בר אור - מנכ"ל חברת התוכנה Safe Zone עם מהדורה חדשה לספרו יחד עם אפליקציה מהפכנית

"מנהיגות – היו הקפטן של החיים שלכם". זה המשפט שמתנוסס על המהדורה המחודשת של ספרו של היזם הבינלאומי, אייל בר אור. משפט אודותיו הוא מרצה ומנחיל לדור הבא של היוצרים ואנשי ההייטק בארץ ובעולם, בעזרת גרסת הקינדל המתורגמת שמופצת ברחבי הגלובוס ב-4 שפות שונות.

לצד הספר בעברית, באנגלית, בהינדו ובערבית, מושקת גם האפליקציה הבינלאומית החדשנית לאנשי עסקים בכלל וליצואנים בפרט, המאפשרת בחינה ב-"רשימות השחורות" של ממשלת ארה"ב והאו"ם, לזיהוי אנשים וחברות המסומנים באותן רשימות כגורמים שאסור לפי החוק לקיים איתם מגע עסקי וכך כבר בשלב הרכש ובשלב המכר ניתן להימנע ממגע עם גורמים אסורים. האפליקציה רלוונטית ומתאימה לכל יזם בינלאומי, לא משנה מה הוא קונה או מוכר מתפוזים ועד מל״טים.

מודל הסקיפר שהגה בר אור עובד בים, באוויר וביבשה. מיועד לכולם, מבני נוער שמעוניין להתחיל את מסע המנהיגות האישי שלהם בעולם ועד ל-"רבי חובלים" ותיקים שמעוניינים לקחת את הצעד הבא בהתפתחות האישית שלהם.

"אחד מהכלים החשובים ביותר שצריך להיות בארסנל של כל מנהיג הוא היכולת לנהל שינוי. עוד לפני שכתבתי את הספר, כתבתי את המתודולוגיה בעבודה עצמה, בתת מודע" סיפר לנו אייל בר אור, מהנדס אלקטרוניקה ומחשבים במקצועו ובעלים של חברת התוכנה Safe Zone, בראיון הבלעדי שהעניק לנו באולפן הטלוויזיה הדיגיטלי של קונטנטו.

מדוע מנהיגות במודל הסקיפר, אתם שואלים? ובכן, במקביל לקריירה הטכנולוגית והיזמית הרחבה שלו, החליט בר אור להוציא רישיון להיות קפטן של סירה מהירה. בתחילה, רק כתחביב על מנת לשוט, לדוג ולהירגע מול חופי יוון. ואז, בתובנה שעלתה במוחו כמו הבזק אור, כל החתיכות נפלו למקומם: הדרכה, מנהיגות ושייט, זה הולך ביחד. הוא הבין שאם יזקק את העקרונות שלמד בקורס הסקיפרים שלו, הוא יכול להתאים אותם לכלל תחומי המנהיגות במגוון שלבי החיים ולסייע לאנשים נוספים לרתום את התכונות המנהיגותיות שלהם בצורה הטובה ביותר.

אייל בר אור התחיל לפתח את השיטה שלו והבין שהוא חייב להפיץ את משנתו לאלו שמחפשים כלים משמעותיים למנהיגות ברחבי העולם. הוא כתב ופרסם את ספרו המרתק, "מנהיגות במודל הסקיפר", שמטרתו לתת כלים מעשיים לקהל היעד שהוגדר לעיל, ולאפשר להם להריץ בעצמם קורסים וסדנאות על בסיס מנהיגות זו. הספר כעת מופץ בארבע שפות שונות ברחבי העולם, ובדרך לצאת לאור בשפה חמישית. הכוונה היא ליצור משפך ידע בלתי נגמר שעובר מקוראים למורים ומרצים שממשיכים להפיץ את השיטה בקרב קרוביהם ותלמידיהם. מנהלים חכמים יודעים לזהות מנהיגות טבעיים בין עובדיהם ולנצל את כישוריהם לקידום מטרותיהם, וכך המעגל ממשיך ומפרה את עצמו בצורה אופטימלית.

אנו בקונטנטו נאו, בית הוצאה לאור בינלאומי, גאים מאוד ללוות את אייל בקומה הבאה במסע הייחודי שלו. שמחנו לראיין אותו באולפן הטלוויזיה הדיגיטלי שלנו ולשמוע על הרגעים המטלטלים, העוצמתיים והחשובים ביותר בקריירה המקצועית והיזמית שלו.

המטרה של בר אור בקורס היא שכל אחד מהתלמידים שלו, יבין לא רק את המשמעות הטכנית של השטת סירה, אלא גם את המשמעות הסמלית שלה, על מנת שיוכל ליישם אותה לאחר מכן גם במקומות אחרים בחיים האישיים שלו, בהתאם לצרכיו.

אייל הקים את חברת Safe Zone כי הוא זיהה את הקושי המרכזי של יבואנים, יצואנים ואפילו חברות הייטק לבחינת מוצריהם בפיקוח האמריקאי הנוקשה. כדי לצלוח את האתגר, אייל וצוות המהנדסים בחברה פיתחו מערכת הגנה רב-שכבתית שבוחנת לעומק כל מרכיב למול הרשימות של האמריקאים. החברה זוכה לרוח גבית מהממשל האמריקאי ומערכות מקבילות שלה לפיקוח כאן בישראל, שנמצאות בשימוש הרגולטור הישראלי במשרד הכלכלה.

שאלנו את נתנאל סמריק, מו"ל ומנכ"ל קונטנטו נאו מזה כבר שלושה עשורים, על החוויה האישית שלו בתהליך המסקרן עם אייל: "מדובר באדם מעורר השראה עם מודל מנהיגות מומלצת לכל דור ודור".

לפרסום הסיפור המרגש של אייל בר אור במדיה הדיגיטלית , מוזמנים לפנות ישירות להוצאה לאור, קונטנטו נאו, באמצעות הטלפון 03-5616666 או הנייד: 054-7577048, או דרך כתובת הדוא"ל: Netanel@Contentonow.com