מנהל אגף החינוך מסיים את תפקידו

יהורם לוי (באדיבות המצולם)
יהורם לוי (באדיבות המצולם)
כמו לפני שנתיים, רגע לפני תחילת שנת הלימודים, הודיע מנהל אגף החינוך, יהורם לוי, על סיום תפקידו

שנת הלימודים בפתח ומערכת החינוך היישובית לא שקטה, זאת לאחר שמנהל אגף החינוך, יהורם לוי, הודיע על סיום תפקידו. שנתיים שימש לוי בתפקיד וגם בפעם הקודמת, היה זה יואב שור שגם הודיע תוך כדי היערכות לפתיחת שנת הלימודים על סיום תפקידו. יהורם לוי נכנס לתפקידו בתחילת אוקטובר 2019 והוא יסיים את כהונתו לאחר החגים, כך שלפחות שפתיחת שנת הלימודים יהיה עדיין בתפקידו.

בהודעה לראש המועצה יורם שמעון כתב יהורם לוי: "הייתה לי הזכות להוביל לצדך את מערכת החינוך ביישוב בתקופה מאתגרת בה התמודדנו עם נגיף הקורונה ואתנו צוות אגף החינוך, בשיתוף הפיקוח, מנהלות בתי הספר, גננות, סייעות ועובדי מנהלה. התמודדנו בצורה מיטבית בהקפדה על הנהלים שהובאו לפתחנו על ידי מוסדות השלטון. עשיתי זאת מתוך תחושת שליחות, מחויבות עמוקה למועצה ולתושביה, מתוך אחריות מקצועית ואישית ומתוך רצון להוביל לשיפור והתקדמות בנושאים רבים. למרות תקופת הקורונה הטמענו במערכת החינוך שינויים רבים ותוכניות חדשניות, שמנו דגש על פיתוח הצוותיםהמקצועיים ושדרת הניהול.אתגרים רבים לפנינו ואני בטוח שהצוותים החינוכיים ישיגו את היעדים שהצבנו, במטרה למנף את מערכת החינוך ביישוב.בימים אלה ולאחר לבטים רבים, החלטתי מיוזמתי לסיים את תפקידי ולפרוש מתפקיד מנהל אגף החינוך.אבקש לסיים את תפקידי ב-31 באוקטובר 2021 . אעשה את המיטב בכדי להעביר את המידע והחפיפה למחליף/פה. אעמוד לרשות צוות אגף החינוך גם לאחר שאסיים את תפקידי".

בוועד ההורים היישובי הביעו אכזבה על הודעתו של יהורם לוי. הם הפנו לראש המועצה יורם שמעון מכתב בנושא ובו כתבו: "ועד ההורים היישובי קיבל באכזבה ובצער את הודעתו של מר יהורם לוי, מנהל אגף החינוך, על כוונתו לסיים את תפקידו בסוף חודש אוקטובר 2021. זוהי תחלופה שלישית של מנהל אגף חינוך במועצה בארבע השנים האחרונות אשר מסיים בצורה מצערת את תפקידו. כל זאת לאחר שהשנה החולפת הייתה שנה של סגרים ואתגרים חינוכיים שלא נראו מעולם וייתכן ששנת הלימודים הבאה תהיה זהה לה. מאז כניסתו של מר לוי לתפקיד קיים עמו הוועד היישובי שיח שוטף וזאת במטרה לקדם את חינוך ילדי מבשרת ציון והכל מתוך כבוד הדדי, עשייה מוכוונת מטרה ושותפות אינטרסים לטובת שיפור החינוך ביישוב, המהווה את חלון הראווה שלו והתשתית לכל הישגים עתידיים בהם נרצה. כידוע, שמו וחוסנו הכלכלי של הישוב נמדד באיכות החינוך שבו. אין ספק, כי שעזיבת מנהל האגף את תפקידו בהשאירו מספר רב של תהליכים חוצי בתי ספר בלתי גמורים, מהווה נורת אזהרה לרשות השואפת להתגאות בעשייה חינוכית ענפה ויש במצב זה כדי להדאיג מאוד את ציבור ההורים. אנו מודאגים ביותר ערב פתיחת שנת הלימודים הצפויה וזאת ללא מנהל אגף חינוך בתקופה של סגרים, ומאידך מהדרוש טיפול דחוף: החל מהכנת תוכניות עבודה ארוכות טווח, חשש לאובדן דרך פדגוגית, היעדר מנגנון ופעילות בחינוך הבלתי פורמאלי, תשתיות חסרות בחלק ממוסדות החינוך, צפיפות רבה בכיתות ובגנים ומשרות חינוך וטיפול בנוער בסיכון רבות שאינן מאוישות מזה זמן רב. אנו, יושבי ראש הנהגות ההורים בבתי הספר, חרדים למצב החינוך, הילדים והנוער ביישוב".

לעומת הקולות שנשמעו על ידי נציגי הוועד היישובי, דווקא ישנם חברים בהנהגת ההורים היישובית אשר הביעו מורת רוח מכתיבתו ומן המסר שהועבר בו. בהודעה ששלחו ל'זמן מבשרת' כתבו: ״אנו, מספר חברי הנהגת הורים,  דווקא בוטחים בראש המועצה יורם שמעון, שיקדם את הפרויקטים שטרם הסתיימו וידאג לילדי היישוב עוד בטרם תתחיל שנת הלימודים ולמעשה לכל אורכה. כך היה תמיד, ללא קשר לאיוש משרת מנהל אגף החינוך. יורם טיפל בכל הנדרש, תמיד באוזן קשבת, בדלת פתוחה וברצון לפתור כל מהמורה או קושי. אנו דוחים את המסר שעבר במכתב לגבי קבלת העזיבה של מנהל האגף באכזבה ולא מבינים מדוע לא יידעו אותנו באשר לשליחתו".

בתגובה לטענה זו נמסר מוועד ההורים היישובי: "המכתב אינו מהווה הבעת חוסר אמון בראש המועצה, ואינו עוסק בראש המועצה אותו אנו מכבדים. המכתב עוסק בהתפטרותו של מנהל מחלקת החינוך במועצה עמו ניהל הוועד היישובי פגישות רבות ובנושאים ענייניים דחופים שנותרו תלויים ועומדים לפני חידוש הלימודים וסגרים אפשריים".

מהמועצה המקומית מבשרת ציון נמסר בתגובה: "השבוע, ביקש יהורם הלוי לסיים את תפקידו כמנהל אגף החינוך בעקבות רצונו להמשיך לאפיקים אחרים בתחום החינוך. יהורם הלוי שימש במשך כשנתיים, מנהל אגף החינוך במועצה המקומית מבשרת ציון. המועצה מודה ליהורם על העשייה בתחום החינוך התרבות והספורט. המועצה יצאה להליך בחירת מנהל אגף חינוך, וכבר עתה ישנם מספר מועמדים פוטנציאליים איכותיים בעלי ניסיון רב. בימים הקרובים תתכנס ועדת האיתור למנהל האגף, ואנו משוכנעים שייבחר מועמד ראוי לתפקיד, אשר ימשיך להוביל את אגף החינוך להישגים והצטיינות כפי שהיה במערכת החינוך היישובית בשנים האחרונות".