מסייעים לתעשיינים

הדר מרלי )צילום: אסף שילה)
הדר מרלי )צילום: אסף שילה)
נפתח חדר מצב מיוחד בירושלים במטרה לסייע לתעשייה ולתעשיינים במרחב ירושלים במהלך מבצע 'חרבות ברזל'

בעקבות מבצע 'חרבות ברזל', פתחה התאחדות התעשיינים במרחב ירושלים חדר מצב מיוחד, המתכלל את כלל פעילות התעשייה בירושלים, בית שמש, מבשרת ציון, מעלה אדומים, יו"ש והסביבה בזמן חירום ומסייע לתעשיינים במגוון רב של תחומים, מה שיאפשר לתעשייה לקיים שגרת ייצור ככל הניתן בשעת מלחמה.  

חדר המצב במרחב, המנוהל על ידי הדר מרלי, מנכ"לית התאחדות התעשיינים במרחב ירושלים, מעניק לתעשיינים מענה בזמן אמת במגוון נושאים להתמודדות עם המצב הקיים, כדוגמת כניסת חומרי גלם למפעלי הייצור, סיוע למפעלים חיוניים, טיפול בחוסר בכוח אדם שנוצר בשל מספר רב של מגויסים ואי כניסת עובדים פלשתינים לארץ ועוד. כמו כן, מסייע חדר המצב בגיוס ובהעסקת עובדים בשעת חירום, ייעוץ כלכלי וביטחוני בהתאם להנחיות פיקוד העורף והאגף למשק לשעת חירום במשרד הכלכלה והתעשייה, טיפול בחסמים בפעילות הייצור וחיבור ישיר עם הרשויות המקומיות וגורמי הביטחון.

חדר המצב פונה גם באופן יזום לחברות ולמפעלי תעשייה במרחב ירושלים על מנת לבדוק איתם את הצרכים הדחופים שלהם בעקבות המלחמה וכיצד יכולה ההתאחדות התעשיינים לסייע.

הדר מרלי, מנכ"לית התאחדות התעשיינים במרחב ירושלים: "אנו פועלים סביב השעון עבור כלל התעשיינים במשק ובמרחב ירושלים ומעניקים להם את הסיוע הנדרש בזמן אמת, זאת על מנת להמשיך לאפשר רצף תפקודי ועסקי. התעשייה מהווה מרכיב חשוב בעמידותו של העורף האזרחי ובחיזוק חוסנה של מדינת ישראל בשעת לחימה. נמשיך לתמוך ולסייע ככל הניתן לתעשיינים שלנו בתקווה לצלוח את התקופה המאתגרת כשאנו מאוחדים וחזקים".