מסר של פיוס

על רקע המתיחות בארץ בין יהודים וערבים, כינס ראש המועצה יורם שמעון את מקביליו מן הרשויות הסמוכות מכל המגזרים ויצאו עם מסר מרגיע ומאחד

בימים טרופים אלה של מתח בין יהודים וערבים, התקיים בלשכת ראש המועצה האזורית מבשרת ציון, מפגש בין ראשי הרשויות המקומיות מהאזור, מכל המגזרים בישראל, במטרה להרגיע את הרוחות ולשמר את מארג החיים המשותפים באזורנו, שעד לפני מספר יממות היה מופת לכלל החברה הישראלית.

עם סיום הפגישה כתב המארח, יורם שמעון, בדף הפייסבוק שלו: "בכינוס בלשכתי, יצאנו בקריאה משותפת, ערבים ויהודים יחד, במטרה להעביר מסר אחיד לכל תושבי מדינת ישראל – לפיו עלינו להמשיך לשמור על יחסי שכנות טובה ודו קיום, במיוחד בימים אלו. מערכת היחסים המיוחדת – והדו קיום שבין מבשרת ציון והסביבה לאבו גוש, עין נקובא ועין ראפה, מהווה מודל לחיקוי של שכנות טובה עבור כל תושבי מדינת ישראל, יהודים וערבים כאחד! עלינו כמנהיגים ונבחרי ציבור לשמש דוגמא – במיוחד בימים מורכבים אלו, ומכאן קריאתנו לכל תושבי מדינת ישראל, לפעול להרגעת הרוחות, לשמור על כבוד הדדי, יחסי שכנות טובה ושלטון החוק".

מתוך המסמך: "אנו ראשי הרשויות ומנהיגי הכפרים החתומים מטה, יוצאים בקריאה נרגשת, מתוך רצון לשמר את מארג היחסים המצוינים בין כולנו, כפי שהתקיימו בעשרות השנים האחרונות ובמאות השנים הקרובות של יחסי שכנות טובה ודו קיום. אנו קוראים לכל התושבים – יהודים וערבים כאחד – לשמור על הרגעת הרוחות, לכבד אחד את השני, לקיים שוויון ואחווה בין יהודים וערבים, כל זאת מתוך רצון של כולנו לשמור על ביטחון כלל התושבים ובריאותם. אנו מבקשים בכל לשון של בקשה מכולכם לגלות ערבות הדדית ולכבד אחד את השני ואת הוראות החוק".
חתומים ראשי המועצות המקומיות: יורם שמעון (מבשרת ציון) סלים ג'אבר (אבו גוש), יצחק רביץ (קרית יערים) וחיים מנדל-שקד (הר אדר), ראש המועצה האזורית מטה יהודה ניב ויזל וראשי הוועדים המקומיים: סולימאן עוודאללה (עין נקובא) וזכריה ברהום (עין ראפה).
במפגש השתתפו גם נציגי כוחות הביטחון, ביניהם מפקד תחנת 'הראל', סגן ניצב דקר אשל.