מעגל השנה

מוזיאון יהדות איטליה בירושלים מציג תערוכה חדשה: 'מעגל השנה של עמנואלה לוצאטי'

בתערוכה חדשה של מוזיאון יהדות איטליה בירושלים, מוצגות עבודותיו של האומן עמנואלה לוצאטי, אומן יהודי איטלקי אשר יצירותיו עברו לאחרונה לאוסף המוזיאון.

בתערוכה החדשה, הנושאת את השם 'מעגל השנה של עמנואלה לוצאטי', מוצגות ליטוגרפיות בנושא חגי ישראל, דרכן מספק לוצאטי הצצה לעולם היהודי-מסורתי מנקודת המבט שלו. באמצעות יצירות אלה, מצליח לוצאטי להעביר בצורה אינטליגנטית את מהות החגים עבור רובנו: אחדות, זמן איכות עם המשפחה, חגיגיות, שמחה, תחושת שייכות וקשר ליהדות. בבחירתו לתאר את חגי ישראל, נותן לוצאטי למעשה מקום מרכזי למעגל השנה היהודי ומכיר בחשיבותו כמרכיב מהותי של הזהות היהודית.

האומן עמנואלה לוצאטי נולד ב-1921 בעיר גנואה למשפחה יהודית. עם עליית מוסוליני לשלטון, עברה משפחתו לשוויץ, שם למד לוצאטי בבית הספר לאומנות בלוזאן. לוצאטי היה אומן רב תחומי: צייר, פסל קרמיקה, מעצב תפאורה ותלבושות, מאייר ספרים, תסריטאי של סרטי אנימציה ועוד. הוא השתמש בטכניקות שונות כגון ציור בצבעי פסטל ומים, רישום, הדפסי משי, ליטוגרפיות וקולאז'ים בעלי מרקמים מגוונים. ביצירותיו, ניכרות השפעות של אומנים כמו מרק שאגאל, ז'אן מירו וסול סטיינברג. לוצאטי נפטר בשנת 2007 ולאחרונה עברו יצירותיו לחזקת אוסף מוזיאון יהדות איטליה בירושלים.

אוצרת: ליאורה וייס. ע. אוצרת: יסמין הררי.

שעות פתיחה: ימים ראשון, שלישי, רביעי וחמישי בין השעות 10:30-16:30

הדרכות בתשלום של 10 שקלים בימים שלישי (15:00) וחמישי (11:00).