'מעלית הזמן' נפתחה מחדש

לראשונה מאז הקורונה: האטרקציה הירושלמית חוזרת עם חוויה רב-חושית, מסע אל סודות ירושלים ומסע בקפסולה זעירה אל תוך גוף האדם

חדשות משמחות. לאחר הפסקה ארוכה של למעלה משנתיים מאז פרוץ מגפת הקורונה, חוזרת לפעול במלוא המרץ האטרקציה האהובה 'מעלית הזמן בירושלים' ומזמינה את הקהל הרחב במהלך חודש אוגוסט – הורים, ילדים וכל בני המשפחה – להצטרף למסעות רב-חושיים מדהימים: מסע במעלית הזמן אל סודות ירושלים ומסע בקפסולה זעירה אל תוך גוף האדם.

האולם כולל 250 מ"ר של מסכי לד היקפיים שעוטפים את הקהל ב-180 מעלות, מערכות שמע ותאורה מהמתקדמות בעולם, 104 מושבים, 98 מהם נעים על שישה צירי תנועה ושישה מהם נייחים (כאשר על פי דרישה מראש ניתן לקבע מספר מושבים רב יותר).

אילן רותם, מנכ"ל 'מעלית הזמן': "אנחנו בהתרגשות שיא. שמחים סוף סוף לחזור לפעילות לאחר שנתיים ויותר של הפסקה. לקח לנו זמן, אבל רצינו שהכול יהיה מוכן כדי לקלוט את הקהל הרב המגיע בחודש אוגוסט. האטרקציה 'מעלית הזמן בירושלים' משלבת בין חדשנות טכנולוגית ובין הסיפור של ירושלים ומעניקה לצופה חוויה עוצרת נשימה. המיצגים מוקרנים באולם חדיש שכולל מסכי ענק העוטפים את המבקר מכל עבר וכיסאות מותאמים ונוחים. כל אלה יוצרים אצל הצופה תחושה מרתקת ורב חושית, עד כדי תחושה שהוא נמצא בתוך המיצג. לפני הקורונה חגגנו נתון של 120 אלף מבקרים בשנה. כעת אנו מצפים למספרים גבוהים יותר. האטרקציה היא הזדמנות מעולה למי שמחפש להימלט מהחום של אוגוסט. אני מזמין את הקהל הרחב מכל רחבי הארץ לעלות לירושלים ולבלות באטרקציה עם כל המשפחה".

'מעלית הזמן': מסע מרתק אל סודות העיר D2 – מיצג חווייתי שעושה סדר בהיסטוריה הארוכה והמורכבת של העיר ירושלים. המיצג הדו ממדי,לוקח את הצופה 3,000 שנה אחורה, למסע מרתק בזמן אל מעמקי האדמה של העיר ירושלים, החל מימי בית ראשון דרך בית שני, חיי ישו ומוחמד, כובשי העיר, שחרור הכותל במלחמת ששת הימים ועד לימים אלה. בירושלים של פעם נפגש הצופה פנים אל פנים עם דמויות מכל אורך ההיסטוריה – שלמה המלך, ירמיהו הנביא, צדקיהו המלך ואחרים – ולומד על התקופות השונות, זאת בשילוב צלילים ומראות מרגשים באמצעות חיישנים שגורמים לצופה לחוש כאילו ירד אל מעמקי ההיסטוריה של ירושלים והפך להיות חלק ממנה. לקינוח, לוקח חיים טופול את הצופה יחד אתו לרחף מעל העיר ולחזות בירושלים העכשווית עם כל החידושים שבה כפי שאנו מכירים אותה כיום.

בין השחקנים המשתתפים במיצג: חיים טופול, דביר בנדק, צחי נוי, עמי סמולרצ'יק ונוספים. אורך: 30 דקות. מוקרן במספר שפות: עברית, אנגלית, רוסית, צרפתית, ספרדית, גרמנית, איטלקית וסינית מנדרינית.

קפסולת העתיד – מסע בגוף האדם בתלת ממד: מתי ראיתם מה קורה באוזן, במוח בשרירים או בריאות? המיצג חושף את סודותיה של המכונה המשוכללת ביותר ביקום – גוף האדם. כיצד אנו נושמים? איך אנו קולטים מידע? איך אנו מעכלים? איך אנו נראים מבפנים? את התשובות לכל השאלות האלה ועוד תוכלו למצוא במיצג הדמיות תלת ממדיות מרהיבות ומדויקות בעזרת 'אינפו', קפסולה רובוטית עתידנית שמנחה את המסע ומספקת נקודת מבט ייחודית משלה על הנעשה בגופנו. אורך: 25 דקות. שפות: עברית וערבית (אין אפשרות לכיסאות נייחים).

'מעלית הזמן בירושלים', יצחק קריב 6, שד' ממילא (הקניון הסגור) ירושלים.

שעות פתיחה במהלך חודש אוגוסט: ראשון-חמישי – 10:00-21:20, שישי – 10:00-14:00. בשבת סגור.

הכניסה מותרת מגיל 5. חובה לתאם מראש את המועד ואת סוג המיצג.

עלות: 54 שקלים ברכישת כרטיס בקופת האתר. 46 שקלים לרוכשים דרך האתר. הנחות למחזיקי כרטיס ירושלמי/חיילים/סטודנטים בהצגת תעודה.

יש להגיע 15 דקות לפני השעה היעודה לצפייה בסרטון בטיחות.

לפרטים נוספים ולהזמנות: 02-6248381 ובאתר www.time-elevator.co.il.