מעצר הונאת קשישים באזורנו

צילום מתוך סרטון שפרסמה המשטרה
צילום מתוך סרטון שפרסמה המשטרה
חקירה משותפת המתנהלת במשטרת ישראל יחד עם המוסד לביטוח לאומי ורשות המסים, הפכה הבוקר גלויה עת נעצרו שלושה חשודים בעבירות הונאת קשישים, עבירות מס, הלבנת הון, שוחד, זיוף ועבירות נוספות.

חקירה משותפת של המשטרה יחד עם אגף החקירות והמודיעין בביטוח הלאומי ופקיד שומה חקירות ירושלים והדרום ברשות המסים שהחלה לפני מספר חודשים הודות למידע מודיעיני שהגיע לביטוח הלאומי הבשיל בימים אלו והפך גלוי עת נעצרו הבוקר 3 חשודים בפרשיית הונאת קשישים, עבירות מס, הלבנת הון, שוחד, זיוף מסמכים ועבירות נוספות.

החשודים, עובדת באחת המועצות המקומיות באזורנו בשנות ה-40 לחייה ושני תושבי הצפון מנהלי חברת השמת עובדי סיעוד בבתי קשישים בשנות ה-60 לחייהם, נעצרו והועברו לחקירה ביחידה לחקירת פשעים במרחב ציון של המשטרה ובהמשך יובאו בפני בית המשפט שם תבקש המשטרה להאריך את מעצרם.

על פי החשד, ובעקבות דיווח שהתקבל מהמוסד לביטוח לאומי, עלה כי חברת הסיעוד גלגלה לכיסה כספים בסכום רב של מיליוני ש"ח בכך שהציבה באופן פיקטיבי מטפלים סיעודיים בבתי קשישים ביישוב אבו גוש ובמזרח ירושלים ובעבור כך קיבלה מידי חודש בחודשו לאורך שנים תשלום מביטוח לאומי בסך אלפי שקלים בעבור כל מטופל קשיש.

בהמשך, נעתר בית המשפט לבקשת המשטרה והאריך את מעצרם של שניים מהחשודים שהובאו בפניו בשמונה ימים נוספים, עד לתאריך 13.7.21. מחר, יום ד׳, תובא החשודה הנוספת בפני בית המשפט שם תבקש המשטרה להאריך את מעצרה גם כן.

חקירת המשטרה נמשכת