מערך הבדיקות המהירות: אצלנו בימים הקרובים

צילום: דוברות מד"א
גם בסוף השבוע מגן דוד אדום ממשיך להפעיל את מערך הבדיקות המהירות וחלוקת ערכות האנטיגן ברחבי הארץ

גם בסוף השבוע יפעיל מגן דוד אדום את מערך הבדיקות המהירות (אנטיגן). מד"א מפעילים כ-190 עמדות בדיקה מהירה (אנטיגן) ברחבי הארץ, בהם גם מתחמי היבדק וסע. הבדיקות המהירות המיועדות למי שאינו מחוסן או מחלים, מספקות תשובה בתוך כרבע שעה ומאפשרות ניפוק תו ירוק של משרד הבריאות למשך 24 שעות. ילדים בגילאי 3 עד 12 נבדקים ללא תשלום. ניתן למצוא את פירוט המקומות ושעות הפעילות של מתחמי הבדיקות המהירות של מד"א באתר מד"א https://www.mdais.org/101/Location-speed-tests יש לתאם תור באופן דיגיטלי בטלפון 3101* ע"י המענה הקולי האוטומטי.

רשימת המיקומים והשעות באזורנו

קרית ענבים – פארק ג'ננה: שישי, 17.9, 10:30-14:00; שבת, 18.9, 09:30-18:00

מבשרת ציון – מתנ"ס מעוז ציון [שד' החוצבים]: שבת, 16:00-21:00, ראשון, 19.9, 12:00-20:00

בנוסף, וכחלק מההערכות לחזרה לבית ספר לאחר חופשת הסוכות, מגן דוד אדום יחד עם משרדי החינוך והבריאות ובסיוע השלטון המקומי ממשיכים בחלוקת ערכות לבדיקת האנטיגן לילדים בגילאי שנתיים ותשעה חודשים ועד גיל 12 ושלושה חודשים. הערכות יחולקו מחר (ו' 17.9) וביום ראשון (19.9) באמצעות מגן דוד אדום ובסיוע הסתדרות המורים בראשות המזכ"לית יפה בן דויד במוסדות הלימוד ועד ליום ה-29.9.2021 במתחמים לבדיקות מהירות ברחבי הארץ ובעשרות במתחמים נוספים כפי שמפורסם באתר מד"א https://www.mdais.org/101/antigen-children . על מנת לחסוך זמן בעמדות החלוקה, ניתן להירשם מראש באתר מד"א בכתובת https://co.mda.org.il/edu/login או בטלפון 5160*.

הבדיקה תתבצע על ידי ההורים בבית באופן עצמאי ביום רביעי 29.9.21, ערב החזרה של ילדיהם ללימודים, מיד עם תום חופשת הסוכות. בהתאם להנחיות משרד הבריאות תלמיד שיימצא חיובי בבדיקה המהירה, יידרש להגיע לבדיקת PCR בעמדות הבדיקה ברחבי הארץ.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "גם במהלך סוף השבוע הקרוב נפעיל, בשיתוף משרד הבריאות ובסיוע הרשויות, את מערך הבדיקות המהירות בתחנות מד"א ומוקדים מרכזיים נוספים ברחבי הארץ, אשר יאפשרו לאזרחי ישראל – בניהם ילדים רבים, להמשיך בחיי שגרה בצל הקורונה וליהנות מאירועים ומפעילויות שדורשות תו הירוק. על מנת להיערך לחזרה ללימודים לאחר חופשת הסוכות, אני קורא להורים להגיע למתחמי מגן דוד אדום שפועלים בשיתוף משרד החינוך ומרכז השלטון המקומי ברחבי הארץ ולקבל ללא עלות את ערכות הבדיקה הביתיות."