מערכות נעילה חכמות לבית

צילום: יח"צ
העימות בדרום והמצב הביטחוני בישראל יצרו ביקושי שיא למערכות נעילה חכמות לדלתות הבית

המציאות הנוכחית, בה חלק ניכר מאזרחי ישראל נדרשים לצאת מהבית בתוך שניות לחדר המדרגות או למרחבים המוגנים, יצר מצב שבו בשל הבהילות נשכח מפתח הדלת בתוך הבית וכתוצאה מכך נאלצו רבים להזמין מנעולן שיפתח להם את הדלת. הדבר כרוך כמובן בחוסר נוחות רב ובעלויות כספיות מיותרות. כך למשל משפחה בת שש נפשות ממרכז הארץ נאלצה להמתין בליל האזעקות הראשון משעה 03:00 לפנות בוקר במשך שעתיים עד להגעת מנעולן אשר פתח להם את הבית וזאת כתוצאה משכחת המפתח בדירה בעת היציאה הבהולה.

נפתלי סדן מחברת SDS המשווקת את מערכת הנעילה החכמה LOCK8200: "בעת חירום עלינו לצאת במהירות מהבית. בדלתות אשר מותקנת בהן המערכת שלנו, אין צורך לקחת אתנו את המפתחות. הדלת ננעלת אוטומטית עם הטריקה ואפשר לפתוח אותה באמצעות קודן, צי'פ או באמצעות האפליקציה מכל מקום בעולם. היתרון העצום של המוצר הוא שהדלת ננעלת נעילת בריחים מלאה עם כל טריקה והכניסה מתאפשרת באמצעות קודן בטיחותי לצד אפשרויות חכמות נוספות כגון צ'יפ קרבה ובאמצעות אפליקציה לנייד המאפשרת פתיחת הדלת מכל מקום בעולם, כך שאין צורך לחשוב בעת חירום על המפתחות או נעילת הדלת כלל. אנו מקבלים פניות רבות מרחבי הארץ, אך בשל מלאי מוגבל אנו מתעדפים התקנות של מערכות באזורי העימות מתוך מטרה לאפשר ללקוחות אשר זקוקים למערכת בשל צורך בטיחותי לקבל אותן, כדוגמת אזרחים קשישים או בעלי מוגבלויות".

במפעלי החברה בעיר עכו כבר נערכים ליצור אלפי מערכות נוספות בשל העובדה שהמלאי הקיים כמעט אזל.

מערכת הנעילה LOCK8200 פותחה על ידי יוצאי מוסד ביטחוני ושווקה תחילה למתקנים רגישים כגון משרדי ממשלה ולגורמים שרמת האבטחה שלהם דורשת התקנת מוצר שכזה. בשנה האחרונה המערכת משווקת ומותקנת באלפי בתי אב בישראל, כאשר בעתיד הקרוב המערכת תשווק גם לאירופה.