מערכת החינוך נערכת לעיצומים

העיצומים שעליהם הכריזה הסתדרות המורים, ייכנסו לתוקף מחר * ראש המועצה מעדכן

כידוע, הכריזה הסתדרות המורים על עיצומים במערכת החינוך הארצית, אשר ייכנסו לתוקף מחר, יום ב', 30.05.22. כחלק מהעיצומים, הודיעו ארגוני המורים, כי הלימודים יסתיימו מוקדם מהמתוכנן (בשעה 13:00) – בגני הילדים, ובבתי הספר היסודיים – הן בחינוך הרגיל והן בחינוך המיוחד.

בעניין העיצומים הצפויים מסר ראש המועצה יורם שמעון: "תפיסת עולמי בקשר לשכר המורים והסייעות ידועה ונחרצת. אני תומך באופן גורף בהעלאת שכר המורים והסייעות. לאחרונה אף שיגרתי מכתב בנושא לשרת החינוך. לא יעלה על הדעת, שמצד אחד מפקידים הורי מדינת ישראל בידי אנשי ההוראה את היקר להם מכל; ומהצד השני הם לא יתוגמלו בהתאם בשכרם".

ראש המועצה מסר, כי באגף החינוך במועצה נערכו מבעוד מועד לעיצומים ולאפשרות כי משרדי האוצר, החינוך וארגוני המורים לא יגיעו להבנות ביממה הקרובה ובכך ייצאו העיצומים יצאו לפועל. במועצה פעלו כדי שהצהרונים בבתי הספר וגני הילדים יפעלו מהשעה 13:00 ועד 16:00 (לילדים הרשומים לצהרונים בלבד).

ככל והעיצומים כאמור יצאו לפועל, והלימודים אכן יסתיימו בשעה 13:00, ההסעות מבתי הספר יוקדמו לשעה 13:00 עבור כל הילדים שאינם רשומים למערכת הצהרונים היישובית וזכאים להסעות.