"מצאתי שיר"

צילום: אגי בנדק
צילום: אגי בנדק
מופע חדש לרנה שינפלד, ריקוד שנולד בהשראת המסיכות התמימות שציירו נכדיה של רנה * בחלקו השני של המופע תבוצע היצירה "ללא מלים" שיצרה רנה עם להקתה

הרקדנית היוצרת והמשוררת רנה שינפלד יוצאת במופע חדש ובו תבצע בבכורה סולו של יצירתה "מצאתי שיר" לצד "ללא מלים" ריקוד שיצרה עם להקתה.
המופע יתקיים בתאריכים 6.1.22 ו-7.1.22 באולם זהבה במרכז סוזן דלל בתל אביב.
בריקוד החדש " מצאתי שיר" עושה רנה צעד נוסף בכיוון מימוש וחקר היחסים בין האמנות האמן והקהל. מבחינתה אלה יחסים בגובה העיניים בהם האמן איננו במעמד מרומם והוא שותף ליצירה ולמתרחש על הבמה. הדגש הוא על ההתחברות אל האמנות, האמירה והאנושי שבין אדם לאדם.
הריקוד, משקף תהליכים פנימיים ואינטימיים שמלווים את הערב כביוגרפיה, רקע והשראה. דיאלוג בין הריקוד והמילה, בין הרקדנית ומילות שיריה של רנה אותם היא מגישה בקולה והוידאו של האמנית החשובה מיכל רובנר. היא רוקדת עולם פיוטי המבוסס על המציאות והחיים היומיומיים, ניגוד וקשר בין מציאות וחלום, בין תנועה ומילה כאשר הצורך להגיע לעיקר, לפשטות, לבשלות, לטבעי ולאנושי הוא הקו המנחה. השיר "האדם עץ השדה" של נתן זך ללחן ושירה של שלום חנוך, מסיים ומסכם את הריקוד.
מקור ההשראה לריקוד היו המסכות שציירו נכדיה של רנה והפכו לחלק מן המופע :"נגה נכדתי מצאה מסכות בסטודיו שלי ושאלה אם היא יכולה לצייר עליהן" מספרת רנה. "ואז היא ציירה את המסכה הראשית ושאר הנכדים הצטרפו לציורים. ילדים מציירים בלי לחשוב הרבה כשהם משוחררים ממוסכמות ושבלונות וברגע שהנחתי את המסכה על פני הרגשתי שהיא משחררת אותי. המסכות פגשו את התהליך אותו אני עוברת כבר עשור ואת השאיפה להפטר מהמוסכמות וממה שהולבש עלי במשך השנים. לא מעוניינת בקומפוזיציות חשובות וגדולות, במושלמות, ביופי ובטכניקה מוגזמת. לא יוצרת כדי לעשות רושם על אף אחד, אין תפקידו של הקהל לתת לי ציונים, אלא להשתתף ולשתף. אני אומרת כן לקהל כשותף לאמנות שלי ושואפת להוציא את המלה הערצה מהמשוואה. אני אומרת כן לפגמים. השושנה האדומה שאני מוצאת מונחת ברחוב, זו שנפלה היא יותר יפה בעיני. אני מביאה אותה לביתי ורואה את התהליך בו היא משנה צורה וצבע- ומתרגשת".
בחלקו השני של הערב תבצע להקת המחול רנה שינפלד את היצירה "ללא מלים" – רקוד של קבוצה והיחיד מולה . הרקדנים יוצאים לדרך ובידם מקלות וכיסאות בחיפוש אחר המילה הנכונה שתתן תשובה לשאלות וספקות. הריקוד בהשתתפות ג'ואנה עופר, איילה יעקב, לנה ריקנר, דניז קליין, אהד קלמי,דורית כוכבי מבוצע לצלילי המוסיקה האיסלנדית של Yaz kaz, mum.
"מצאתי שיר", מרכז סוזן דלל,תאריכים: .6.1.2022- 20:30, 7.1.2022- 12:30
מחיר כרטיס : 85-100 שח, כרטיסים: 03-5105656, info@sdc.org.il