מצטיינים במיחזור

תושבי מבשרת ציון מצטיינים במיחזור פסולת אלקטרונית

מאז השקת השירות הזמנת פינוי של פסולת אלקטרונית למיחזור התקבלו כ-70 קריאות שירות של תושבים  והועברו למיחזור עשרות טונות פסולת אלקטרונית וחשמלית.

באמצעות טופס מקוון התושב מזמין פסולת אלקטרונית חשמלית ממדרכת ביתו ללא עלות. השירות מיועד לתושבים שמעונינים לפנות מכשיר חשמל גדול מהבית או לחילופין לכאלה שיש ליד ביתם מכשיר מושלך אשר פוגע בניקיון הרחוב.  להזמנת פינוי: https://bit.ly/3dlcuQ9

במסגרת המיזם ניתן להעביר למיחזור ביום המיועד את כל המכשירים החשמליים שהתקלקלו, החל ממקרר ומכונת כביסה, דרך מזגנים וכל ציוד חשמלי מקולקל אחר. באמצעות הפינוי ממדרכות העיר, מתוך מטרה למנוע את שריפת הפסולת הפיראטית בפאתי הערים והשכונות, לשמור על בריאות תושבי העיר ולשפר את איכות הסביבה באמצעות העברת כל פסולת הציוד למיחזור מוכר בלבד.

מתאגיד 'מאי' נמסר: "שירות פינוי לפי קריאה הינו שירות חדשני ברמה עולמית. יצאנו לדרך בפיילוט ייחודי בארץ ליישום שירות במספר רשויות מצומצם מאוד (ללא מבשרת ציון) ובעקבות ההתעקשות מועצה מקומית מבשרת ציון וד״ר שי בנימין להשתתף בפיילוט ואנו נעננו לכך.כיום, מבשרת ציון היא המובילה בפיילוט ומהווה "סמן ימני" ודוגמא להטמעת תהליך כזה. בזכות המעורבות  של הרשות והתושבים יותר פסולת מזהמת נאספת, בצורה סביבתית יותר, תוך שירות ממוקד לתושבים".

ד"ר שי בנימין, מחזיק תיק איכות הסביבה במועצה: "לפני כשנתיים יצאנו לדרך עם תאגיד מאי במטרה לאפשר לתושבים לתרום תרומה נוספת במאמץ לשיפור איכות הסביבה, באמצעות מיחזור פסולת אלקטרונית. ההתגייסות וההתלהבות של התושבים היתה מעודדת מאד. התחלנו עם נקודת איסוף אחת בישוב והמשכנו עם איסוף מהמדרכות. אני מבקש להודות לתאגיד מאי על ההענות לבקשתנו להצטרף לפיילוט. אנחנו שמחים מאד לראות את הנתונים של מאי על היקף ההענות וכמויות האיסוף, ושמחים עוד יותר להוביל ברמה הארצית. עתה, עם החזרה המסודרת ללימודים, בכוונתנו להניח מיכלי איסוף קטנים בבתי הספר, ובכך לאפשר לתלמידים ולמשפחותיהם למחזר פסולת אלקטרונית במוסדות החינוך עצמם".