מצילים את העולם

נפתח קורס בנושא משבר האקלים בסבסוד מלא של המועצה * תושבי היישוב מוזמנים להצטרף

היום (שלישי, 17.5), ייצא לדרך קורס קצר, משמעותי וייחודי בנושא משבר האקלים והוא פתוח לציבור הרחב. הקורס בנוי משישה מפגשי 'זום' בשעות הערב ומסובסד באופן מלא על ידי המועצה.

הקורס מונגש לציבור כשיתוף פעולה בין שמונה ארגונים: 'שומרי הבית', 'גרינפיס', 'עומדים ביחד', 'מטה חירום אקלימי אקולוגי', 'צלול', 'המרד בהכחדה', 'מגמה ירוקה' ו'עשור קריטי לטיפול במשבר האקלים'. מדובר בקורס שכבר הועבר מספר פעמים ואנשים שהשתתפו בו מביעים לו הערכה רבה.

בין הסוגיות שנדונות בקורס: מדוע טוענים מדענים שאנחנו בעשור קריטי? מה מסבירים המדענים על סכנת החצייה של 'נקודת האל חזור'? מדוע פולט יער האמזונס בעשור האחרון יותר פחמן דו חמצני מאשר הוא סופג? מדוע מסבירים מדענים שאנחנו צריכים להגיע לאפס פליטות לפני 2030? מדוע מבקרים מדענים את הממשלות על כך שאינן מטפלות במשבר אך עוסקות בעיקר ביחסי ציבור?

ד"ר שי בנימין, חבר המועצה ומחזיק תיק איכות הסביבה: "משבר האקלים הוא נושא חשוב. אנו עומדים בפני אירועים גדלים שייקרו בשנים הקרובות. משבר זה משפיע על כולנו כבר עכשיו, זה לא משהו שרלוונטי רק לדורות הבאים. מדובר בקורס חשוב שמטרתו לשמור על המודעות לנושא ולהניע לפעולה. כל אחד ואחת מאתנו יכולים לעשות משהו. אני שמח על כך שמספר ארגוני סביבה בהובלת ארגון הגג 'חיים וסביבה' התאחדו כדי ליזום קורס זה".

מידע נוסף ניתן לקבל בדף הפייסבוק 'מטה חירום אקלימי אקולוגי', בקבוצת הווטסאפ 'מבשרת בסביבה' ואצל נטע גרנות בטלפון 0506509473.       

למידע נוסף: לחצו כאן