מקדימים תרופה למכה

צילום: מתוך דף הפייסבוק של ראש המועצה
צילום: מתוך דף הפייסבוק של ראש המועצה
מזרקי אפיפן שנועדו להציל חיים במקרה של תגובה אלרגנית, הגיעו למשרדי המועצה ויימסרו לבתי הקפה והמסעדות ביישוב

בחודש אפריל השנה, נפטרה אושר דרעי ז״ל, תושבת הצפון כבת 20, עקב תגובה אנפילקטית.  דרעי ז"ל, שהייתה אלרגית לחלב ולמוצריו, ביקרה במסעדה בשרית והוגש לה מזון עם רכיבי חלב. כתוצאה מכך היא נפטרה. סיפורה של אושר ז"ל הגיע לכותרות ראשיות והעלה בצורה משמעתית את הנושא של פעולות מנע והגנה למען שלומם של בעלי אלרגיות במרחב הציבורי.
במועצה המקומית מבשרת ציון נכנסו לפעולה ומיד לאחר האירוע המצער, אישרה מליאת המועצה החלטה לרכישת מזרקי אפיפן עבור כל המסעדות ובתי הקפה ביישוב. השבוע, הגיעו המזרקים שהוזמנו, ובימים הקרובים הם יועברו ליעדם כפי שתוכנן. בנוסף, בוחנת המועצה במישור המשפטית את התניית מתן רישיון עסק לבתי קפה ומסעדות בהחזקת מזרק אפיפן תקני, לרבות הדרכות בנושא לעובדיהם.

יורם שמעון, ראש המועצה: "מבשרת ציון היא בין הרשויות המקומיות היחידות בישראל, שכבר לפני כשלוש שנים רכשה עבור כל גני הילדים ובתי הספר ביישוב מזרקי אפיפן. בתחילת השנה האזרחית, הוחלפו כל מזרקי האפיפן במוסדות החינוך במזרקים חדשים אשר תוקפן יפה ל-24 חודשים. גם בתחום הדפיברילטורים מצילי החיים, מבשרת ציון היא פורצת דרך, בשעה שרכשנו עבור כל בתי הספר ומוסדות הציבור מכשירי דפיברילטור אוטומטיים. המועצה מקיימת בימים אלה קורס החייאה ועזרה ראשונה לבני הנוער שלנו בהדרכת מד"א, ללא עלות מצד בני הנוער ובמימון מלא של המועצה. כמו כן, בוחנת המועצה יחד עם מד"א ואיחוד הצלה הצבת דפיברילטורים בבתי כנסת, פארקים ועוד.  נמשיך להיות, פורצי דרך ומובילים בכל נושא מציל חיים".