מרחיבים את הביטחון התזונתי

צילום: דב כדורי
צילום: דב כדורי
המיזם של משרד הרווחה למען משפחות נזקקות מגיע גם למבשרת

לפני חג פסח האחרון רבו הדיווחים על גופים שונים שסייעו למשפחות נזקקות לעבור את החג בכבוד. אך פסח נגמר והמשפחות נותרו במצבן. אך לא אלמן ישראל, יש לא מעט אנשים וארגונים ביישוב שמקדישים מזמנם למען משפחות אלה לאורך כל השנה.

עמותת 'יד ביד לקידום מבשרת ציון' בראשותו של דובי כדורי, תומכת בלא מעט משפחות כאלה כבר שנים. כמחזיק תיק הרווחה המועצה עדכן כדורי, כי באוגוסט האחרון, במסגרת פגישת עבודה במשרד הרווחה והביטחון החברתי, העלה את נושא הביטחון התזונתי שראוי שייתן מענה גם למשפחות נזקקות המתגוררות בישובים מבוססים. "דבריי נפלו על אוזן קשבת והמנכ"לית של המשרד לקחה על עצמה לבצע מיפוי של הנושא במישור הארצי", כתב כדורי בפייסבוק.

בשיחה עם 'זמן מבשרת' מסר כדורי: "יש מיזם של משרד הרווחה שתומך במשפחות נזקקות. כאשר שאלתי מדוע הוא לא פועל אצלנו, אמרו לי שהוא מיועד למשפחות שגרות ביישובים ששייכים לאשכול סוציו אקונומי של 3 ומטה ואנחנו 8. אמרתי לה שאומנם אנחנו יישוב באשכול גבוה, אבל זה לא אומר שאין כאן משפחות נזקקות. היא הבינה את דבריי, גם היא שימשה כראשת מועצה אזורית בדרום ומציאות זו מוכרת לה. היא מסרה כי תעשה מיפוי על מנת לסייע למשפחות גם אצלנו ותיתן לי תשובה לגבי תחילת הסיוע במבשרת ציון ולגבי מידת היקפו".

בסיכום דבריו כתב כדורי: "אני מבקש להודות לשר הרווחה והביטחון החברתי מאיר כהן על הרחבת המיזמים החשובים הללו. המיזם, שמעניק למשפחות נזקקות כרטיס נטען לרכישת מזון ברשתות השיווק, יורחב לכ-40 אלף משפחות בכל הארץ ויינתן גם למשפחות נזקקות ביישובים מבוססים כדוגמת מבשרת. לראשונה, יממן המשרד מזון לתינוקות לכ-3,500 משפחות בישראל. עמותת 'יד ביד לקידום מבשרת ציון', שעוסקת בשני המיזמים הללו מזה שנים, מברכת על החלטות חשובות אלה. אנו ממתינים להודעת המשרד שהרחבת המיזמים תגיע גם למבשרת ציון".