מרץ בהיכל התרבות במודיעין

ההצגה 'מגילת אסתר' (צילום: עדי ברק)
ההצגה 'מגילת אסתר' (צילום: עדי ברק)
הרצאות, הצגות ומופעים מוסיקליים לילדים ולכל המשפחה

'מגילת אסתר 3': המחזמר המרהיב לפורים חוזר בגרסה חדשה עם שירים חדשים, תפאורה חדשה, בגדים צבעוניים והרבה הומור וכיף. מבוסס על סיפור הגבורה הקלאסי של אסתר המלכה, שהצילה את עמה מהגזירה הנוראה של המן הרשע בעזרת מרדכי היהודי והמלך אחשוורוש בכבודו ובעצמו כפי שהוא סופר במגילת אסתר. עיבוד מקורי מצחיק ומרגש ונאמן למקורות. מומלץ לגילאי 1–10. שלישי, 1.3, 18:00, אודיטוריום היכל התרבות מודיעין. מחיר: 89 שקלים.

חיים שפירא – 'אומנות יופי ואמת': אומן הסיפור הקצר אקוטגאווה ריונוסקה, אשר הגדיר את החיים כ"אולימפיאדה של משוגעים", ייקח אותנו לשער ראשומון ולגן האבנים הפילוסופי בקיוטו, יסייר אתנו בטוקיו של תחילת המאה העשרים ויגלה את ארץ הקאפות מפרי דמיונו. סיי שונאגון תקריא פסוקים יפים במיוחד מ'ספר הכרית' ובחברת חתן פרס נובל יאסונרי קוובטה נבקר ב'בית היפהפיות הנמות' שבו נפגשים יופי, עצב ובדידות. רביעי, 2.3, 20:30, אולם עינן-עזריאלי. מחיר כרטיס: 95-120 שקלים.

ערים מרתקות – אתיופיה הפראית: הרצאה של דני ינאי בעקבות השבטים האבודים של עמק האומו. עמק נהר האומו הנידח, מהווה פסיפס ססגוני של שבטים פראיים ומרתקים, אשר רק לאחרונה נחשפו לעולם. הרצאה אתנוגרפית מרתקת בשילוב צילומים וסרטונים של טקסים מרהיבים, עם סיפורים אותנטיים על המארג האנושי הייחודי המתקיים באזור מופלא זה. בנוסף, יתקיים המופע של להקת 'גראונד הייטס', הרכב מוסיקלי 'ישראתיופי' מקורי במופע אתני מלהיב, מקפיץ ומרקיד. להקה ייחודית ובין לאומית המציגה את השפעות עליית יהודי אתיופיה על עולם התרבות בארץ לצד השאיפה של ההרכב להציג את השפה מאתיופיה כשפה אומנותית ואת המקצבים הייחודיים כחלק מהסאונד הישראלי החדש. חמישי, 3.3, 20:00, אולם עינן-עזריאלי. מחיר כרטיס: 109-159 שקלים.

'וניה (הקאמרי): מגיפה עולמית מאלצת חבורת אנשים להתקבץ יחד במלון בוטיק כושל וריק מאורחים אי שם בפריפריה הכפרית עד יעבור זעם. המציאות ההזויה שנכפתה עליהם יוצרת דינמיקה מורכבת בין הדמויות והופכת את המלון הנטוש לסיר לחץ מבעבע של יצרים ותשוקות. אהבות נכזבות, בגידות, חלומות שמתנפצים על קרקע המציאות, חיים חסרי סיפוק – כל הרכיבים של היצירה הצ'כובית המקורית מתעצמים ומקבלים ממדים מיתיים נוכח אימת המגיפה. עיבוד חופשי ואקטואלי מאת איתי טיראן לקלאסיקה של צ'כוב. מוצ"ש, 5.3, 20:30, אודיטוריום היכל התרבות מודיעין. מחיר כרטיס: 129-239 שקלים.

אומנות – פבלו פיקאסו, חלק ב' – 'גרניקה – סיפור היסטורי בתמונה': הרצאה מאת דניאלה שלו, אוצרת ומנהלת מחלקה במוזיאון ישראל, בסדרת מפגשים חווייתית המתמקדת באומנים נבחרים. בכל מפגש נדבר על אומן אחר, נבחן את מקורות יצירתו ונכיר את סגנונו הייחודי, תוך היכרות עם סיפור חייו, הרקע הגיאוגרפי והתרבותי ממנו בא ומקומו בתולדות האומנות. המפגשים יכללו צילומים אותנטיים, תמונות של היצירות וקטעי סרטים רלוונטיים. שני, 7.3, 20:30, אולם עינן-עזריאלי. מחיר כרטיס: 85-139 שקלים.

ערב מקהלות 'פרחים באדר': מופע בידור בהשתתפות אסי ישראלוף, ציון ברוך ושלום מיכאלשוילי. בידור נונסנס מקורי ואיכותי למגוון רחב של סוגי אוכלוסייה. החומר הוא פרי עטם ועד כמה שיד הדמיון רק יכולה להגיע. שלישי, 8.3, 18:45, אולם עינן-עזריאלי. מחרי כרטיס: 30 שקלים.

'תפוחים מן המדבר' (בית לסין): מחזה ישראלי מאת סביון ליברכט. שרה, אחותה של ויקטוריה, נחרדת מן השמועה: רבקה, בתם היחידה של ויקטוריה וראובן, נראתה רחמנא ליצלן עם בחור בכניסה לבית קולנוע בירושלים. האחיות מנסות להפריד בין זוג האוהבים וסופן שהן עצמן נופלות בשביו של השידוך. מחזה רומנטי, עסיסי ומפתיע על רצונותיו של הלב שאיש לא יכול לעמוד בדרכם, על אהבת אחיות הגוברת על כל המכשולים ועל טעמם המשובח של התפוחים מן המדבר. משך ההצגה: כשעה וחצי ללא הפסקה. שלישי-רביעי, 8-9.3, 20:30, אודיטוריום היכל התרבות מודיעין. מחיר כרטיס: 99-239 שקלים.

'ווקה פיפל' – VOCA PEOPLE: מופע מבית היוצר של ליאור כלפון ובעיבודו המוזיקלי של שי פישמן. חגיגה מוסיקלית מלהיבה המדגימה שימוש וירטואוזי בקול האנושי בלבד, ללא אף כלי נגינה על הבמה. מופע תיאטרון ווקאלי המבוצע באופן הומוריסטי ומשלב שירת אקפלה עם אומנות ביט בוקס עכשווית המבצעת קולות תופים, חצוצרות, גיטרות וכלי נגינה שונים באמצעות הקול בלבד. הרכב VOCA PEOPLE מבצע עיבודים ווקאליים קצביים ומפתיעים המהווים טעימות מכ-70 להיטים מכל הזמנים, החל מיצירות קלאסיות, דרך פזמונים ידועים ועד למוסיקה מהסרטים, בביצועים ייחודיים, עשירים בהרמוניות, הומור ובהעמדה ויזואלית מרתקת. חמישי, 10.3, 20:30, אודיטוריום היכל התרבות מודיעין. מחיר כרטיס: 169 שקלים.

'ונטו': אירוע ויזואלי ואינטראקטיבי מרהיב המתאים לכל המשפחה. בשעה שכדור הארץ  מאוים על ידי ההתחממות הגלובלית, צריכה מוגברת ופסולת העומדים לכלותו, מגיע ונטו, האיש הנכון בזמן הנכון. בניסיונו להציל את כדור הארץ מפגעי הטבע והאדם עצמו, חוצה ונטו ימים ויבשות, צולל למעמקים ואף ממריא לחלל. ונטו סוחף עימו את הקהל למסע קסום בסיוע עשרות מאווררים ומפוחים ומאות יריעות ושקיות פלסטיק משומשות שנגזרו, נתפרו והודבקו ידנית לכדי דמויות ויצורים מרהיבים. על הבמה שילוב של מוזיקה, תנועה, אפקטים מיוחדים והרבה דמיון ורוח החוברים לכדי יצירת אומנות ויזואלית מהפנטת ופורצת דרך.  חוויה שמעיפה את הדמיון ומזכירה לנו כמה חשוב לשמור על הכדור. המופע בהשתתפות שלושה רקדנים-שחקנים חזותיים ושלושה 'מפעילי רוח'. מתאים לכל המשפחה ולילדים מגיל 5. שבת, 12.3, 11:00, אודיטוריום היכל התרבות מודיעין. מחיר כרטיס: 99-129 שקלים.

לירון לב, 'יש בי אהבה', מועדון זמר: מופע שירה ישראלית בציבור עם 'הגרשונים' – האחים יפתח ויהונתן גרשון, פסנתרנים ומנחי שירה בציבור – ועם הזמר לירון לב במופע 'יש בי אהבה'. ערב מרגש ודינאמי הכולל את מיטב שיריו של אריק אינשטיין. הערב מלווה בקטעי קישור וסיפורים קצרים מאחורי השירים. את הערב תלווה מצגת מילים ותמונות. מוצ"ש, 12.3, 20:30, אולם עינן-עזריאלי, מחיר כרטיס: 99-159 שקלים.

רסיטל – מירלה פרני: מירלה פרני, הקול הצלול ביותר של האופרה האיטלקית. היצירה: 'מאדאם בטרפליי' מאת פוצ׳יני. השוואות: רנטה טבלדי ומריה קאלאס. אומנית אורחת: שירה כהן (סופרן). ביצוע: וילה לובוס: באכיאנס ברזילייראס מס׳ 5, פוצ׳יני: האריות 'מימי', 'מוזטה', 'לאורטה' ו'טורנדוט'. ראשון, 13.3, 19:00, אולם עינן-עזריאלי. מחיר כרטיס: 85-99 שקלים.

תרבויות מבעד לעדשה – הסרט 'קפטן פנטסטיק' (ארצות הברית, 2016): בן הוא אב לשישה שמגדל את ילדיו הרחק מהחברה ביערות וושינגטון. הוא מלמד אותם לבדו, הם צדים ומכינים את האוכל שלהם בעצמם, קוראים, שרים ומשחקים יחד. מקרה חירום משפחתי מאלץ את השבעה לצאת מגן העדן הפרטי שהם בנו לעצמם ולחזור לציביליזציה. בן מגלה שהעולם האמתי שבחוץ מאתגר את סגנון ההורות שהוא ואשתו בחרו. שחקנים: ויגו מורטנסן, פרנק לנגלה, סמנתה איסלר וג'ורג' מק'קיי. במאי: מאט רוס. אורך 118 דקות. מרצה: דני ינאי. שלישי, 15.3, 20:00, אולם עינן-עזריאלי. מחיר כרטיס: 55-99 שקלים.

אגדת שלמה המלך ומלכת שבא ('תיאטרונצ'יק', תיאטרון אורנה פורת): מי לא שמע על המלך שלמה? כולם יודעים שהוא היה החכם באדם, ידע את שפת החיות ובנה את בית המקדש, אבל לא הרבה יודעים שהוא ירש את המלוכה מאביו המלך דוד בגיל צעיר מאוד והוא לא ממש ידע איך מלך טוב צריך להתנהג. ההצגה מספרת על שלמה המלך הצעיר ועל ביקורה המלכותי של מלכת שבא שמגיעה לארמונו מארץ רחוקה, ביקור ששינה את חייו והפך אותו ממלך יהיר למלך היודע להקשיב, לבקש עזרה, להתחשב ולתת כבוד לאחרים. 'שלמה המלך והדבורה', 'שלמה ומלכת שבא', 'כתר הנוצות של הדוכיפת' ואגדות שלמה נוספות אשר נחשבות למיטב הספרות הישראלית בעיבוד תיאטרלי חדש, מרהיב מסוגנן ומלא דמיון המשלב שירים מקוריים, מסיכות והפעלת בובות.מחזה ובימוי: צביה הוברמן. רביעי, 16.3, 17:30. אודיטוריום היכל התרבות מודיעין. מחיר כרטיס: 75-80 שקלים.

'חלומות של אחרים' ('תיאטרון ילדי בית הספר', 'תיאטרון השעה'): מחזה מוסיקלי מאת נועה לזר קינן על פי שיריו של עידן רייכל. חבורת נוער נפגשת במחנה מוזיקה שבו הם מתחרים על החלום לשיר מול נשיא המדינה ולהיות מפורסמים. תוך כדי התחרות, הם לומדים לדייק את החלום שלהם, להתמודד עם תחושת הכישלון ולהעריך את החברות, הסליחה והיצירה המשותפת. האם אנחנו חולמים את החלום שלנו או חלום של מישהו אחר? איך מבדילים בין השניים? ואיך ממשיכים לחלום אחרי שכבר נכשלנו פעם אחת? חמישי, 17.3, 17:30, אודיטוריום היכל התרבות מודיעין. מחיר כרטיס: 75-80 שקלים.

כשהקלאסי והפופ נפגשים – 'אהוב ליבי', גיל שוחט מארח את עדן אלנה: עדן אלנה היא הנסיכה הבלתי מעורערת של הדור הצעיר בפופ הישראלי בזכות היותה הזמרת היחידה אי פעם שזכתה במקום הראשון בשתי תכניות הריאליטי המוזיקאליות ׳אקס פקטור ישראל׳ ו׳הכוכב הבא לאירוויזיון׳. עדן ניפצה כל תקרת זכוכית אפשרית: הצלילים הגבוהים שהפיקה במיתרי קולה שברו שיא היסטורי בתולדות האירוויזיון. לא פחות מכך, שברה עדן תקרה של סטיגמות ודעות קדומות כשהיא מביאה לקדמת הבימה של הציבוריות הישראלית את היופי והכישרון של קהילת העולים מאתיופיה. בפעם הראשונה, חוברת עדן לאנסמבל הקלאסי 'פוליפוניה' בניצוחו של מאסטרו גיל שוחט ומביאה את שיריה מהאירוויזיון ושירים גדולים מהפופ העולמי. במופע יבצע שוחט את חמישיית הפסנתר הנפלאה של המלחין הצרפתי גבריאל פורה, קונצ׳רטו למנדולינה מאת באך ופרק מפרי עטו הנושא את השם ׳אהוב ליבי׳. מוצ"ש, 19.3, 21:00, אודיטורים היכל התרבות מודיעין. מחיר כרטיס: 129-210 שקלים.

'היפה והחיה': הצגה מוזיקלית קסומה בכיכובה של מלכת הילדים מיכל הקטנה ובבימויו של אבי דור על פי סיפור הילדים האהוב והקלאסי. נסיך יפה תואר ומפונק הופך בכישוף לחיה. כדי לשבור את הכישוף, הוא חייב ללמוד לאהוב. כמה שנים מאוחר יותר, בעיירה קטנה לא הרחק משם, יוצאת בל, צעירה יפה, לחפש את אביה הנעדר ומגיעה לשחרר אותו מהטירה המכושפת, היכן שהנסיך-חיה מחזיק בו כשבוי. לאחר שבל מתנדבת להחליף את אביה כשבויה, היא מתחילה לגלות כי 'החיה המפלצתית' מסוגל להיות נדיב, מצחיק ומלא חמלה. בל עוזרת לו להיות אדם טוב יותר ולאט לאט הוא מתחיל לחזור לחיים ולהאמין שאולי יש סיכוי לשבור את הכישוף בכוחה של האהבה. משך ההצגה: שעה וחצי כולל הפסקה. שלישי, 22.3, 17:30, אודיטוריום היכל התרבות מודיעין. מחיר כרטיס: 79 שקלים.

'סיפור על אהבה וחושך' ('החאן'): דרמה תקופתית מרגשת על פי פרקים מספרו של עמוס עוז. זה סיפורה של משפחת קלוזנר, משפחה קטנה בת שלושה דורות, שחיה בשכונת כרם אברהם הירושלמית בימי המנדט הבריטי, מלחמת השחרור ושנותיה הראשונות של המדינה וחווה את המאורעות הגדולים של תקופתה. עמוס הסופר צולל אל תוך זיכרונותיו מימי ילדותו בירושלים כדי לנסות ולהבין מדוע התאבדה אמו פניה. חמישי ומוצ"ש, 24.3 ו-26.3, 20:30, אודיטוריום היכל התרבות מודיעין. מחיר כרטיס: 129-239 שקלים.

'תרופת ברודווי', THE BROADWAY CURE (האופרה הקלה בנגב, LOGON): נגיף הקורונה הוכחד. המחלקה האחרונה של טראומה פסיכולוגית פוסט-פנדמית עומדת להיסגר, אבל מדען המוח החדש שנשכר, ד"ר בוב, אינו יודע איך להכין את המטופלים המנותקים חברתית לעולם האמתי. רק המנקה יודעת… טיפול ברגישות בעזרת הלהיטים הגדולים של ברודווי. שני, 28.3, 19:30, אודיטוריום היכל התרבות מודיעין. מחיר כרטיס: 100-120 שקלים.

מחול עם להקת ג'ם 'ג'ירפות': הרחק הרחק על אגם צ'אד משוטטת ג'ירפה גאה. ניקולאי גומיילב: "תל אביב, עיר הולדתי מוצפת מחפרי ענק, שופלים. לי הם נראו כמו ג'ירפות המשוטטות בעיר. משם נולד הרעיון והחל המסע אל תוך המופע 'ג'ירפות'. כמו בעבודותיי הקודמות, משלב בתוכו המופע קטעי וידאו, מחול, מוסיקה, תיאטרון, אנימציה ואייקונים תרבותיים". החיבורים בין המדיות השונות לוקחים את הצופה למסע ויזואלי המאפשר לנוע בין המופשט לבין האקטואלי. רביעי, 30.3, 20:30, אודיטוריום היכל התרבות מודיעין. מחיר כרטיס: 89-169 שקלים.

'הדירה של רוזה' (תיאטרון באר שבע): דרמה משפחתית מסעירה ומרגשת. רוזה בת ה-80 חושדת שדברים לא טובים מתרחשים מאחורי גבה. בנה הבכור גדי מנסה נואשות לשכנע אותה למכור את הדירה ולעבור לבית אבות. כלתה אורלי מתחמקת שוב ושוב מלהביא לביקור את הנכד יונתן וסוד גדול אופף את בנה הצעיר רון. סוד שנראה כי כולם מודעים אליו חוץ ממנה. אבל מהו אותו סוד? דרמה משפחתית ומרגשת על אובדן, על הורות ועל זקנה מאת שחר פנקס ואיה קפלן. חמישי, 31.3, 20:30, אודיטוריום היכל התרבות מודיעין. מחיר כרטיס: 129-239 שקלים.