'מרציפנים'

צילום: משה נחומוביץ'
צילום: משה נחומוביץ'
קומדיה משעשעת בכיכובה של ליא קינג מגיעה במוצ"ש לתיאטרון ירושלים

הקומדיה המצליחה והמתוקה-מרה "מרציפנים" תעלה במוצ"ש, 20 בינואר בשעה 20:30 בתיאטרון ירושלים.

ההצגה "מרציפנים" של תיאטרון הבימה בכיכובה של ליא קניג, מלכת התיאטרון הבלתי מעורערת, מאת מאיה הפנר ובבימוי של מור פרנק היא אחת ההצגות המתוקות והמהנות ברפטואר של תיאטרון הבימה והוא נבחר אולי לא במקרה על רקע המלחמה המתמשכת. מעבר למשחקה המרשים והמהנה של ליא קינג, שתמיד נוגעת ללב, גם הפעם, במשחקה כעדה הנרקיסיסטית והמניפולטיבית שבעיקר מרוכזת בעצמה ובמאווייה, משתתפים גם גילת אנקורי המקסימה, אורי הוכמן וריקי בליך. משך ההצגה כשעה ועשרים דקות ללא הפסקה.

עדה, אלמנתו של איש התיאטרון הנערץ שמואל המרשלג, שוקדת על ההכנות לקראת ערב הוקרה לזכרו. ההתרגשות מתחלפת בייאוש כשמתחוור לה שקשיים כלכליים מאיימים על קיומו של האירוע. רחל בלוך, כוכבת במה לשעבר ומי שהייתה המאהבת של המנוח, מציעה לעדה מימון מלא של האירוע, ובתמורה היא דורשת לעמוד במרכזו. עכשיו עדה נקרעת בין תשוקתה לקיים את האירוע הנוצץ ואף לזרוח בו, לבין התיעוב שהיא חשה כלפי האויבת הנצחית שלה. שתי הדיוות יוצאות לקרב אכזרי על זכרו של המת, שבמהלכו מתעוררים כל השדים מן העבר.

ההצגה היא קו=EEדיה מרגשת, מרתקת ודרמטית וכוללת מונולוגים שנונים ומשעשעים והתפתחות העלילה מפתיעה ומהנה לצפייה. שימו לב למרציפנים על הבמה. תהיה זו לכם הפתעה וחוויה.

תיאטרון ירושלים עם הסיסמא "מעירים יחד את רוח התרבות" מגיש לנו במהלך חודשי ינואר פברואר רפרטואר עשיר של הצגות ובהם בחודש ינואר ההצגה מה קרה לעולם (התיאטרון הקאמרי) ובחודש פברואר יעלו ההצגות מלאכת החיים (תיאטרון הבימה), הנהג של מיס דייזי (התיאטרון העברי), פוטוגרף 51 (התיאטרון הקאמרי), צניחה חופשית (תיאטרון חיפה), ערב שקופיות (מאת יפתח קליין ובבימויו) ועוד. נסו ותיהנו.