"משחק הדממה"

מותחן ביטחוני חדש: כשהמוסד והשייטת מסתבכים בסוריה * ספר חדש מאת ערן בן עמי, לוחם לשעבר שזכה באות הוקרה מהסטייט דיפרטמנט הודות לסיכול פיגוע בשגרירות ארה"ב.

הממשל הרוסי מרמה את ממשלת ישראל ומכניס לגבולות סוריה סוללת טילים חדשנית ולא מוכרת המתופעלת בידי כוחות אירניים, ואלו מצליחים להפיל מטוס F-16 של חיל האוויר הישראלי.
להפלת המטוס משמעות הרת גורל על שני הגיבורים: ינאי לוין, מפקד צוות לוחמים בשייטת, נמצא באמצע בילוי בבר בתל אביב; ומאיר הררי, ראש המוסד, שנאלץ לנטוש את אשתו בעיצומן של חגיגות 40 שנות נישואין. המאורעות מובילים לשרשרת של מבצעים מרתקים ומסמרי שיער של המוסד ושל לוחמי שייטת 13 בעולם.
זה תקציר עלילת מותחן הריגול החדש "משחק הדממה", שיוצא לאור בימים אלה ומשלב ברקע של המערכה שבין המערכות- סיפור מסע אישי רגיש, סיפור אהבה מפתיע, וסיפור התרחשויות אקטואליות להיום במישור היחסים בין המעצמות המשחקות על לוח השח המזרח תיכוני.

ערן בן עמי הוא עורך דין לתעבורה ופלילי, בן 44 מהמרכז, שזה לו ספר הביכורים. בצבא שירת כלוחם בצנחנים, ובהמשך עבד כמאבטח מטעם הסטייט דיפרטמנט לאבטחת אישים – שגרירות ארה״ב ודיפלומטים בישראל.

בשלהי אוקטובר 2002, בזמן שאבטח את השגרירות בתל אביב, מחבל מתאבד הגיח משום מקום וניסה לפוצץ את עצמו. יחד עם צוות המאבטחים, דלקו בן עמי וחבריו אחרי המחבל, עד שלבסוף דחפו אותו לעבר רכב שעבר בדיוק בטיילת הרברט סמואל. גופו של המחבל נהדף על שמשה של אישה מבוהלת, שהדבר האחרון שציפתה זה שגבר יתנפץ על שימשתה. המחבל לא הספיק לשלוח את ידו לעבור מתג ההפעלה ולפוצץ עצמו, כיוון שבזמן הזה התנפלו עליו כבר צוות המאבטחים ונטרלו אותו. בגין האירוע הזה קיבלו המעורבים את פרס הביטחון מאת הסטייט דיפרטמנט.

"משחק הדממה", ערן בן עמי, 88 שקלים (הוצאה עצמית), להשיג באתר משחק הדממה www.silencegame.co.il  (מודפס) ובאתרים דיגיטליים