מתגייסים מכל הלב

צילום: באדיבות המועצה
צילום: באדיבות המועצה
ילדים ובני נוער מיישובי מטה יהודה מתנדבים למען תושבי הדרום, חיילי צה"ל ולמען משפחות מטה יהודה שבני משפחותיהם התגייסו למלחמה

גל ההתנדבויות פוקד את ישראל בימים קשים אלה במגוון תחומים. גם ביישובי המועצה האזורית מטה יהודה מתקיימות פעילויות התנדבותיות רבות וברבים מהם לוקחים חלק ילדים ובני נוער.

נוער מושב תעוז יזם והתנדב להכין עוגות לכל משפחות החיילים במושב – בסדיר ובמילואים. הם אפו, ארזו באהבה ובסבלנות, עברו בכל בית ביישוב וחילקו את העוגות. בנוסף, יזם הנוער והתנדב לצבוע את התחנה במושב בצבעי דגל ישראל.

ילדי קיבוץ נתיב הל"ה יצרו כולם יחד שלט ענק לתמיכה וחיזוק עם ישראל וחיילי צה"ל. הם הכינו סרטון שנשלח לערוץ 12, אשר שודר בהפסקות הפרסומות בין מהדורות החדשות.

בני הנוער במושב תרום הכינו מארזים מפנקים לחיילי צה"ל ויחלקו זאת בבסיסים באזור המועצה. הם גם ארגנו פעילות אפייה והרמת מורל לתושבי הדרום, לחיילים ולנשות המגויסים במושב. המושב אירח מתחילת המלחמה משפחות מהדרום ומהצפון והתגייס להכין אוכל עבורם, לשמח אותם ולספק להם תעסוקה בזמן שהם נמצאים כאן כדי לתת להם הרגשה של בית ומשפחה.

בקהילת צלפון הכינו רבים עוגות לשבת למשפחות של מגויסי 'צו 8' ולקשישי היישוב. ביום שישי חולקו העוגות בין הבתים במושב. בנוסף, התקיימה חלוקת פרחים לתושבים.

במושב אורה הכינו בני הנוער שלטים לחיילי צה"ל, עוגות וגם יצאו בפרויקט לניקוי המקלטים וקישוטם.

לאור המצב הביטחוני והשבתת מערכת החינוך, נרתמו בני הנוער במושב נחושה לסייע למשפחות הקהילה. בני ובנות כיתות ז'-י' הפעילו לשעתיים ביום, בקבוצות קטנות בבתים, את ילדי טרום חובה עד כיתה ו' בליווי הורים ומדריכים בוגרים – בהתנדבות גם כן. הם בנו מערכי פעילות, הפעילו חוגים ועשו כיף גדול ושעות רבות של הפגה לילדי המושב ולכל ההורים. השבוע, עם החזרה למסגרות, הפעילו בני הנוער את 'מתנ"ס התקווה' בו יש חוגים ופעילויות לילדים ובמקביל פינת קפה להורים. בנוסף, עם תחילת המלחמה, נודע על צורך של חיילים רבים בציציות  הנוער בנחושה מיד התגייס, נקנו חולצות, הם קיבלו פתילות ולמדו איך מכינים את הציצית. כך קשרו בני הנוער מאות ציציות.

אחת האימהות במושב סיפרה: "קייטנת התקווה הייתה באמת פינה של תקווה בשבילנו ומקום טוב להשאיר בו את הילדים שלנו. הלוואי ונזכה להחזיר לכם בחזרה את כל הטוב הזה".