מתמודדים עם הצליאק

'מכבי שירותי בריאות' קיימה ביישוב ערב מיוחד שעסק בהתמודדות עם מחלת הצליאק בקרב ילדים * בתחרות 'עוגות ללא גלוטן' שהתקיימה במהלך הערב, זכתה איילת אלינסון, תושבת מבשרת

עשרות מתושבי מבשרת ציון הגיעו לערב שכולו 'ללא גלוטן' שהתקיים במרכז התרבות בתיכון 'הראל'. את הערב, שהוקדש כולו להתמודדות עם מחלת הצליאק, יזמה 'מכבי שירותי בריאות' בשיתוף עם המועצה המקומית מבשרת ציון והוא היה פתוח לכלל התושבים.

הנוכחים באירוע האזינו בקשב רב להרצאתו של פרופ' אייל שטייר, מומחה ברפואת ילדים וגסטרואנטרולוגיה ילדים ב'מכבי שירותי בריאות' ומנהל יחידת כבד ילדים ב'שערי צדק'. בהמשך, הרצתה גם יעל סייג, תזונאית 'מכבי שירותי בריאות' במרחב מודיעין, על מזון בריא ללא גלוטן ועל דרכי ההתמודדות עם ילדים חולי צליאק במשפחה. במהלך הערב, התקיימה במקום תחרות עוגות ללא גלוטן שבה זכתה איילת אלינסון, תושבת היישוב ובתם של סימה ורפי דדוש, שהציגה פאי פקאן מושקע וטעים.

ד"ר חגי פרנקל, ראש מחוז ירושלים והשפלה ב'מכבי': "השמירה על החוסן הבריאותי של הקהילה שלנו היא אחת מהמטרות שאנו מציבים לעצמנו. ההתמודדות עם ילדים חולי צליאק אינה קלה ולכן ישנה חשיבות רבה למעטפת הוליסטית שכוללת בתוכה גם את השירות הייחודי של 'מכבי', המאפשר קבלת החזרים מיוחדים לחולי צליאק. ב'מכבי', כארגון בריאות מוביל, רואים חשיבות רבה במתן מענה מדויק וייעודי לחברים כחלק מהמעורבות שלנו בקהילה והשמירה על בריאותם של החברים".

זאב רייכמן, מנהל מרחב מבואות ירושלים ב'מכבי': "ישנה חשיבות רבה במתן כלים מקצועיים להתמודדות המשפחתית שמשליכה על המשפחה כולה. פעילות זו היא חלק בלתי נפרד מהעשייה של 'מכבי' ומהחיבור העמוק שלה לקהילה. אני מודה למועצה על שיתוף הפעולה למען בריאותם של התושבים. יש לציין, כי חברי 'מכבי' יכולים לקבל סיוע ברכישת מזון ללא גלוטן באמצעות 'קרן מכבי'".