נובמבר בהיכל התרבות במודיעין

מתוך 'רודף העפיפונים' (צילום: ישעיה פיינברג)
מתוך 'רודף העפיפונים' (צילום: ישעיה פיינברג)
בחוץ מתקרר אבל באולם היכל התרבות יחממו לכם את הלב עם 'חיפזון וזהירון', 'רודף העפיפונים' ומופעים נוספים לכל הגילאים

'חיפזון וזהירון': הצגת ילדים עם כוכבי הילדים האהובים: חיפזון וזהירון, טישו ופרלה. כוכבי הסדרה המצליחה 'חיפזון וזהירון' במופע בידור מוסיקלי, מצחיק ומקפיץ עם השירים המוכרים מתוכנית הטלוויזיה המצליחה לצד שירי ילדות קלאסיים בעיבודים חדשים ומקפיצים, השזורים בקטעי בידור מקוריים וסיפור עלילה מצחיק ומקורי. האם חיפזון יוכל להופיע מול הקהל למרות התרגשותו הרבה? למה חיפזון וזהירון הופכים לברוגז? מה קורה כאשר פרלה מהבאגיס מגיעה בפתאומיות לשכונה של חיפזון וזהירון? איזו הפתעה יכין טישו לחיפזון וזהירון? כל זאת ועוד במופע מוסיקלי כיפי המלווה בשירי הסדרה לצד שירי ילדות קלאסיים. בהשתתפות: חיפזון, זהירון, טישו ופרלה פרליטה מלהקת הבאגיס. שלישי, 2.11, 17:30, היכל התרבות. מחיר כרטיס: 79-89 שקלים.

'רודף העפיפונים' (תיאטרון 'גשר'): עיבוד בימתי לרב המכר של חאלד חוסייני. זה סיפור על אבות ובנים – האהבה ביניהם, הקורבנות שהם מקריבים ועל השקרים שהם מספרים. כל זה על הרקע של קאבול, בירת אפגניסטן – עיר קסומה, ססגונית, מלאת ריחות אקזוטיים, בזארים שוקקי חיים ותחרויות להפרחת עפיפונים. אמיר, בנו של איש עסקים פאשטוני עשיר ומכובד; וחסן, בנו של המשרת האזרי, גדלים יחד: ספק חברים, ספק אדון ומשרת, וגורלותיהם נשזרים זה בזה עד שאחד מהם בוגד בחברו במעשה שירדוף אותו שנים רבות אל חיים אחרים ביבשת אחרת. שחקנים: דורון תבורי, גלעד קלטר, אבי אזולאי, הלל קפון, יולי סקר, פיראס נסאר, תום אפלבאום, אלכסנדר סנדרוביץ', אורי יניב, אלי מנשה, ויטלי פוקס, קארין סרויה ורוני עינב. חמישי, 4.11, 20:30; מוצ"ש, 6.11, 20:30, אודיטוריום היכל התרבות. מחיר כרטיס:129-239 שקלים.

התזמורת האנדלוסית אשדוד – 'שיר ידידות': הפקה חגיגית לציון 100 שנים לקובץ הפיוטים המרכזי – 'שירת הבקשות' של יהודי מרוקו – כפי שנערך על ידי גדולי הפייטנים במרקש, ר' דוד יפלח, ר' חיים אפריאט ור' דוד קיים. 'שיר ידידות' יצא לאור בשנת 1921 ונשען על קובץ הפיוטים מ-1890 'רני ושמחי'. לכבוד אירוע זה, כינסנו את בכירי הפייטנים בארץ המתמחים ב'שירת הבקשות', אשר יחד יגישו לנו את הפיוטים הנבחרים מתוך 'שיר ידידות'. מנצח ומנהל מוזיקלי: רפי ביטון. יועץ מוסיקלי: דריס בראדה (מרוקו). הפקה מוזיקלית: מימון (מני) כהן. בהשתתפות: ר' חיים לוק, אמיל זריהן, ליאור אלמליח, מימון (מני) כהן, שמעון אילוז, אליה מויאל, דוד ויצמן ומקהלת המרכז לפיוט ושירה אשדוד. אורח מיוחד: יגל הרוש. ראשון, 7.11, 20:30, אודיטוריום היכל התרבות. מחיר כרטיס: 119-159 שקלים.

'דרך השלום' (תיאטרון באר שבע) – קומדיה פוליטית: שר החוץ החדש של מדינת ישראל מוטרד מאוד. הוא רק חודש בתפקיד וכבר מטילים עליו משימה בלתי אפשרית: הרגעת נציגת האיחוד האירופי, המאיימת בהפסקת המענקים השמנים עקב הקיפאון המדיני. בעוטף עזה שבדרום, יש לחקלאי הוותיק דויד זנזורי בעיות משלו. אשתו לא יכולה יותר עם ההפצצות והשריפות. המשפחה המורחבת לא תגיע בשום אופן לחגוג את יום הולדתו ה-10 של בנם היחיד והיא רוצה לעזוב עם הילד צפונה. זנזורי מחליט לעשות מעשה. הוא כורת ברית שלום לשבועיים עם אמין, שכנו שמעבר לגדר. הוא מעביר חשמל והשכן נותן שקט. השלום הפרטי משגשג, השקט שורר, המשפחה תגיע ליום ההולדת והשדות של זנזורי מלבלבים. נציגת האיחוד האירופי מבחינה בנקודה הירוקה שעל המפות ודוהרת דרומה לחזות בנס. שר החוץ ועוזריו מבינים שעליהם לסכל את השלום הפרטי שנעשה מתחת לאפם ובניגוד לרצונם. הם נוסעים לדרום הארץ כדי לנסות להסתיר את ה'מחדל' ולחסל את השלום הלא רצוי אחת ולתמיד. מאת: גיא מרוז, בהשראת 'האכארנים' מאת אריסטופנס. משתתפים: מולי שולמן, אמיר קריאף, שרה וינו אלעד, קרלוס זגזוגי, אדוה עדני, אורן כהן, זהר מידן, רועי דוד ויונתן סעדון. ילדים: ים אבני/אופיר לוי. חמישי, 11.11, 20:30; מוצ"ש, 13.11, 20:30, אודיטוריום היכל התרבות. מחיר כרטיס: 129- 239 שקלים.

אומנות – רמברנדט ואן ריין, סיפור על אור ורגש: הרצאה מאת דניאלה שלו, אוצרת ומנהלת מחלקה במוזיאון ישראל. סדרת מפגשים חווייתית המתמקדת באמנים נבחרים. בכל מפגש נדבר על אמן אחר, נבחן את מקורות יצירתו ונכיר את סגנונו הייחודי, תוך היכרות עם סיפור חייו, הרקע הגיאוגרפי והתרבותי ממנו בא ומקומו בתולדות האמנות. המפגשים יכללו צילומים אותנטיים, תמונות של היצירות וקטעי סרטים רלוונטיים. שני, 15.11, 20:30, אולם עינן-עזריאלי. מחיר כרטיס: 85-135 שקלים.

המכבים – הקרב האחרון: מחזמר מקורי לכל המשפחה מאת אסף אשתר ובבימויו של ירון רוח, המביא את סיפורם של המכבים, המרד שלהם ביוונים ונס חג החנוכה. המחזמר מגיש לקהל הצעיר את סיפור הגבורה המוכר בדרך מקורית, קצבית, מוסיקלית ומהנה. בהשתתפות הכוכבים הגדולים: רינת גבאי, טל מוסרי, אוראל צברי, טיילור מלכוב, עמנואל לוי, יהודה בוחבוט ועוד. מחזה ותמלילים: אסף אשתר. הפקה: דורון מור, 'חסידה הפקות'. שלישי, 16.11, 16:00 ו-18:00, אודיטוריום היכל התרבות. מחיר כרטיס: 94 שקלים.

חיים שפירא – על אמונה מול הבנה: בין ירושלים לאתונה – זעקותיו של איוב מול הסבריו של סוקרטס. בין אתי לדתי – אברהם מתווכח עם אלוהים. הגן של אפיקורוס. אלישע בן אבויה, האחר, לומד את חכמת יוון והופך מגיבור וחכם בתורה לאפיקורס. מקדש לזאוס בירושלים. ספקותיו של הילל הזקן. הפיתוי האחרון של ניקוס קאזאנצאקיס ואמונתו של 'זורבה היווני'. רביעי, 17.11, 21:30, אולם עינן-עזריאלי. מחיר: 95-120 שקלים.

קלאסי וקלאסיקה – להקת 'שלווה' – 'הללויה': קונצרט גאלה 'צלילי סתיו – הללויה – התעלות של שלווה' – מופע מוזיקלי מעורר השתאות ובו חיבור יוצא דופן – 'המשיח' מאת הנדל פוגש את להקת 'שלווה' במופע חדש בניצוחו של גיל שוחט. היצירה הקלאסית שתבוצע היא הפופולארית ביותר בכל הזמנים – 'המשיח' מאת הנדל ובה קטעי המקהלה הווקאלים הידועים, המהווים התעלות רוחנית ובשיאם שירת 'הללויה' האהובה בהשתתפות הקהל. יצירה זו פוגשת את להקת 'שלווה' במיטב שיריה, להקה אשר מסמלת את ניצחון הרוח והאמונה באדם. על הבמה – מקהלה, סולנים, זמרי ונגני הלהקה וכן מקהלת 'מעיין' – כל אלה תחת ניצוחו של מאסטרו גיל שוחט. שירת ׳הללויה׳ תבוצע על ידי להקת 'שלווה' ומקהלת 'מעיין' בשלוש גרסאות: פרק ה'הללויה' הידוע מתוך 'המשיח', השיר זוכה הפרס הראשון באירוויזיון מאת קובי אשרת והשיר הידוע מאת לאונרד כהן. מוצ"ש, 20.11, 21:00, אודיטוריום היכל התרבות. מחיר כרטיס: 139-159 שקלים.

'רפונזל': מחזמר המבוסס על המעשייה הגרמנית 'פעמונית' (רפונזל) מאת האחים גרים.המחזמר מספר את סיפורה של נסיכה אבודה עם שיער ארוך וקסום, אשר משתוקקת לעזוב את מגדלה המבודד. בניגוד לרצונה של אמה, היא מגייסת את עזרתו של גנב שודד לקחת אותה החוצה אל העולם שאותו היא מעולם לא ראתה.מחזמר צבעוני שסוחף את הילדים להרפתקאותיה של רפונזל עם שזירת שירים ושיערה הארוך במעבה היער. בכיכובם של נעמה סופר על, לאה שנירר ,מאיר תמם, קובי מאור ובהשתתפות שחקנים, זמרים ורקדנים. שלישי, 23.11, 17:30, אודיטוריום היכל התרבות. מחיר כרטיס: 89-99 שקלים.

תרבויות מבעד לעדשה – 'האפיפיורים': סרטם של הבמאי פרננדו מיירליס, שהיה מועמד לפרס האוסקר על 'עיר האלוהים', והתסריטאי אנתוני מקרטן, שהיה מועמד לאוסקר שלוש פעמים. הוא סיפור אינטימי על אחד מחילופי השלטון הדרמטיים ביותר ב-2,000 השנים האחרונות. הקרדינל ברגוליו (ג'ונתן פרייס) אינו רואה בעין יפה את הכיוון שאליו הכנסייה חותרת. הוא פונה אל האפיפיור בנדיקטוס (אנתוני הופקינס) ומבקש רשות לפרוש מתפקידו בשנת 2012. האפיפיור בנדיקטוס, שמתמודד עם שערורייה ועם ספקות עצמיים, מזמן לרומא את המקטרג החריף ביותר שלו, יורשו המיועד, כדי לחשוף בפניו סוד שעתיד לערער את יסודות הכנסייה הקתולית. בין כתליו של הוותיקן ניטש מאבק בין מסורת לקידמה ובין אשמה למחילה. שני האפיפיורים נאלצים להתעמת עם אירועים מעברם בתקווה למצוא את עמק השווה ולבנות ביחד את עתידם של מיליארדי החסידים ברחבי העולם. מרצה: אורלי אלדובי. שלישי, 23.11, 20:00, אולם עינן-עזריאלי. מחיר כרטיס: 70-99 שקלים.

ג'אז – אהרל'ה קמינסקי חוגג 80 עם חברים: קמינסקי, יליד תל אביב, מחלוצי הג'אז בישראל בקרב דור הצברים, פעיל בתחום הג'אז מתחילת שנות ה-60. יזם וניהל מועדוני ג'אז, ביניהם 'ברברים' המיתולוגי, הקים להקות ג'אז שהבולטת ביניהם הייתה 'הפלטינה', ניגן בהרכבי ג'אז שונים בארץ ובחו"ל והעמיד דורות של מתופפים צעירים. כמו כן, תופף אהרל'ה באינספור מופעים, פסטיבלים, הפקות טלוויזיה והקלטות וצלילי התופים שלו מלווים מאות להיטים שהקליטו טובי הזמרים בישראל. בחגיגה ישתתפו: דני גוטפריד (פסנתר), אלברט פיאמנטה (סקסופון), אלי מגן (בס) ואהרל'ה קמינסקי (תופים). עוד ישתתפו, תחת הכותרת 'שישיית אהרל'ה קמינסקי': יונתן ריקליס (פסנתר), ארז ברנוי (סקסופון), יונתן קוזלובסקי (חצוצרה), יונתן וולצ'וק (טרומבון) ורם ארז (בס). ברפרטואר: קטעי ג'אז מפורסמים משנות ה-60. רביעי, 24.11, 21:00, אולם עינן-עזריאלי. מחיר כרטיס: 129-180 שקלים.

'תירס חם – בים בם בם': קלאסיקת הילדים האהובה והמסופרת ביותר בכל הזמנים, בהצגה מוזיקלית ותיאטרלית המונגשת לגיל הרך באופן שלא נראה כמותו בארץ. ההצגה היא פסיפס יצירתי ורב גוני המשלב בתוכו תוכן איכותי, משעשע ומרגש מעולמם של הילדים, יחד עם קצב מרתק ואחר, מוזיקה לא מתפשרת וגם וירטואוזיות תנועתית. כל זאת בניצוחה של איילון נופר, מייסדת להקת 'מיומנה' ('אדרבא', 'לילה אחד באפריל', 'מיומנה וקרן פלס' ועוד). החופש האומנותי על במה – הכוללת שחקנים, רקדנים ונגנים – מעניק לילדים חוויה יוצאת דופן של ביטוי ללא מחסומים וללא היסוסים. סיפור קסום שנכתב על ידי הסופרת המוערכת מרים רות ובאיורה של אורה אייל, המושתת על שישה חברי קיבוץ אמתיים שחוו את החוויה הזו בעודם בני ארבע שנים. ההצגה כוללת תלבושות, בובות וכל מה שאפשר לנגן, לנוע ולחלום עליו. שחקנים: ענבלי, ירמי רייך, מאיה פלם, גילי גבל, מור כהן, גיא רון ותומר אדווי.ניהול אמנותי: אודי גוטשלק. במאית ומעצבת תנועה: איילון נופר. כתיבה: אסף אשתר. הפקה מוסיקלית: זיו רהב ואילון נופר. תפאורה: בתיה סגל פיק. שבת, 27.11, 11:00, אודיטוריום היכל התרבות. מחיר כרטיס: 71-85 שקלים.

סטנדאפ – אודי כגן: אודי כגן במופע סטנד אפ חדש שמגיע גם אלינו. מוצ"ש, 27.11, 21:30, אודיטוריום היכל התרבות. מחיר: 135 שקלים.

הקוסם מארץ עוץ: מחזמר מרהיב לכל המשפחה על פי סיפורו של פראנק באום. סיפור קורותיה של דורותי וטוטו הכלב האהוב שלה במסע לארץ עוץ, שם פוגשת דורותי (מיכל אמדורסקי) את הדמויות המופלאות: הדחליל חסר השכל, איש הפח שמחפש לב, האריה חסר האומץ, הפיה הטובה וכמובן את הקוסם הגדול מארץ עוץ. המחזמר מלווה בשירים רבים, המפורסם ביניהם הוא "אי שם מעבר לקשת". שני, 29.11, 17:30, אודיטוריום היכל התרבות. מחיר 69-80 שקלים.