נחמה והצלה לכולם

מוסקוביץ' בשירות מילואים (צילום: אלבום פרטי)
מוסקוביץ' בשירות מילואים (צילום: אלבום פרטי)
תושב היישוב מושיקו מוסקוביץ' הקים את ארגון 'נחמה והצלה' במטרה לסייע לחיילים, לנפגעי המלחמה ולמפונים מיישובי קו העימות * וכל זאת תוך כדי שהוא מתנדב לשירות מילואים בחזית

ארגון הסיוע 'נחמה והצלה', בניהולו ובראשותו של מושיקו מוסקוביץ' תושב מבשרת ציון, רשם שורה ארוכה של שיתופי פעולה ומעשי חסד וסיוע לטובת המערכה בישראל – הן לכוחות הביטחון והן לאזרחים הנפגעים והמפונים.

למוסוקביץ' ניסיון רב בתחום הרפואה והבריאות כמו בתפעול מערכות אמבולנסים והיבטי רפואה רבים מתוקף עבודתו בארגוני החירום בישראל כמו 'איחוד הצלה' ומד"א. יכולות וניסיון  אלה הם בעלי משמעות רבה והם באים לידי ביטוי בפעילות הנוכחית. זה המקום לציין, כי מוסקוביץ' שימש מנהל קשרי ממשל וראש אגף המבצעים בארגון 'איחוד הצלה' ובמסגרת תפקידו זה רשם על שמו שורה ארוכה של חוקים ושינויים לטובת עולם הרפואה בישראל.

הארגון הוקם לעילוי נשמתה ולזכרה של אימו, נחמה מוסקוביץ ע"ה, שחינכה את צאצאיה תמיד לסיוע ועשיית חסד עם הזולת בכל הזדמנות ואפשרות. בטקס ההשקה השתתפו שר החוץ אלי כהן, שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס, שר הנגב והגליל יצחק וסרלאוף ועוד מבכירי הממשל והמשק בישראל.

המייסד, מושיקו מוסקוביץ', המנהל את הארגון יחד עם אחיו (סגן אלוף במיל') שמוליק מוסקוביץ', הביא עמו את הרקורד והניסיון שרכש בשנים הארוכות בהם מילא את תפקיד אחראי ממשל וכנסת בארגון 'איחוד הצלה', במהלכם טיפל בשורה של נושאים כמו העברות של אמבולנסים, סיוע בתרופות, סיוע בציוד רפואי, עזרה לנזקקים בחגים ועוד. את כל זאת ירכז כעת תחת קורת הגג של 'נחמה והצלה'. מוסקוביץ' זכור גם כמי שפעל במשך שנים בכנסת כדי לקדם את חוק איחוד מוקדים, חוק הפרמדיקים וכעת ממנף את הקשרים והניסיון שרכש לטובת כלל ישראל והזקוקים לסיוע ועזרה ברפואה ובבריאות.

בין היתר, הקימו מוסקוביץ' ואנשיו חמ״ל ברמת גן בו נארזו מאות ארגזים לטובת הלוחמים בחזית והמשפחות המפונות מבתיהם לצד חלוקת ציוד טקטי לחיילי צה"ל. בחמ"ל שמוקם בווילה של שתי קומות, פעלו בכל יום מעל 100 מתנדבים שארזו מוצרי מזון, ציוד, בגדים, הלבשה תחתונה, כובעי זיהוי למשטרה, תיקים לחיילים, צ'ימידנים, תהילים, ציציות, ציוד לאזכרות ולהלוויות – הכול בעלות של עשרות אלפי שקלים. כמו כן, בשיתוף פעולה עם חברת 'אמדוקס', נתרמו מעל 10 מחשבים ואייפדים לתושבי העיר שדרות ששוהים בבתי מלון בירושלים ואף ערכה צעדת הזדהות עם מדינת ישראל והחטופים במיאמי ביץ'.

מוסקוביץ' פועל במסגרת פעילות הארגון כדי לקדם הקמת כיתת כוננות עירונית בקריית שמונה יחד עם עידו חג'ג' מקבוצת חג'ג', במטרה לתת מענה חירום מיידי בעיר הצפונית במקרה של חדירת גורמים עוינים חלילה. עם השלמת ההיערכות ורכש הציוד הנדרש, תחל הכיתה בפעילות שוטפת להבטחת ביטחונם של תושבי העיר, השוהים כעת ברובם במלונות ברחבי הארץ.

בימים אלה, מתנדב מושיקו לשירות מילואים ובו זמנית מצליח לנהל את פעילות השטח בארץ ובעולם מול מדינות שתומכות בישראל כמו: טאיוואן, שתרמה 100,000 שקלים. בימים אלה, תצטרף שגרירות טאיוואן אל הארגון לחלק אוכל למשפחות.

מושיקו מוסקוביץ': ״דווקא בימים אלה ניכרות במדינת ישראל האחדות והערבות הדדית. אני רואה את זה בהתנדבויות ובתרומות שאנו מקבלים בארגון, במיוחד ממדינות בעולם שמתגייסות ושנרתמות לסיוע. בימים אלה, אני נמצא בשירות מילואים ומבין שמעבר לארגון חייבים להילחם ולחזק את חיילי כוחות הביטחון שנלחמים ומסכנים את חייהם, עוזבים משפחות וילדים וכל זה כדי שנוכל לחזור לשגרה בטוחה. זה הזמן להודות להם. מאחל לכולם ימים שקטים יותר".