ניידת הממוגרפיה אצלנו ביישוב

'מכבי שירותי בריאות' הציבה ניידת ממוגרפיה ייעודית ועשרות נשים ממבשרת והסביבה עברו בדיקות לגילוי מוקדם של סרטן השד

ניידת הממוגרפיה של 'מכבי שירותי בריאות' הגיעה אלינו השבוע ועשרות נשים באו כדי לעבור בדיקות ממוגרפיה לגילוי מוקדם של סרטן השד. יום הבדיקות, שהתקיים במהלך חודש המודעות לסרטן השד, התנהל בסדר מופתי על פי הנחיות משרד הבריאות והתגובות מצד הנשים על הנגשת השירות היו מפרגנות. ראש המועצה יורם שמעון ביקר במתחם בו הוצבה הניידת והביע הערכה גדולה לצוותי 'מכבי', שעושים מאמץ להנגיש לתושבות מבשרת את הבדיקות.

ניידת הממוגרפיה מופעלת על ידי צוות מקצועי, אשר מבצע את הבדיקות והפענוח בצורה מקצועית ומהירה. בדיקת הממוגרפיה היא בדיקת רנטגן של השדיים, שאורכת מספר דקות ומטרתה לגלות את מחלת סרטן השד בשלבים המוקדמים שלה ועל ידי כך להציל חיים. ההמלצה היא לבצע את בדיקת הסקר מגיל 50-75 פעם בשנתיים ובהתאם להנחיות משרד הבריאות. בדיקת הממוגרפיה ניתנת כחלק מסל הבריאות ללא תשלום.

זאב רייכמן, מנהל מרחב מבואות ירושלים ב'מכבי שירותי בריאות': "ישנה חשיבות רבה לגילוי מוקדם של סרטן השד. 'מכבי', כארגון בריאות מוביל, מביא את הבדיקות לקהילה במטרה להנגיש את השירות ולאפשר לכמה שיותר נשים להיבדק. מדובר בבדיקה מצילת חיים ואני קורא לחברות 'מכבי' לנצל את ההזדמנות, להיבדק ולשמור על בריאותן".