נלחמים על הבית

השבוע נערכה פגישה מיוחדת שבה השתתפו מתווכים רבים הפועלים ביישוב כדי לדון במצב הנדל"ן אצלנו

השבוע התקיימה פגישה של מתווכי הנדל"ן במבשרת ציון. הפגישה התקיימה בביתה של תמר רוזנברג (תמר נדל"ן) ונכחו בה מיכל דנין (ייעוץ ותיווך נדל"ן בהתאמה אישית), בני לובל ואמה סבח (אנגלו סכסון), אורלי דפנה (הבית שלך), רפי שרוין ויגאל מור (מור נכסים), סולי ועוז (עוז נדל"ן), דניאל אלקוקין, רות עמית ומיכל הראל (נדל"ן סיטי) ועורך הדין אריאל דיין שעוסק בתחום נדל"ן ומקרקעין במבשרת שנים רבות ובא לתת את נקודת מבטו המשפטית כמי שהפך לאוטוריטה בתחום.

הפגישה התקיימה על מנת לדון בשוק הנדל"ן שמשתולל בימינו אנו ומה יכולים בעלי המקצוע בתחום לעשות בנידון מתוך תחושת אחריות מקצועית.

אחת הסוגות הבוערות שעלתה היא מה ניתן לעשות על מנת ליישר קו מבחינת סטנדרטים ומקצועיות. זה לא סוד שתחום הנדל"ן קורץ להרבה מאוד אנשים ומאוד קל היום להוציא רישיון תיווך. ל'זמן מבשרת' נמסר: "מבשרת ציון מהווה מוקד משיכה להרבה מאוד מתווכים מזדמנים או כאלה שרוצים להיכנס לתחום הנדל"ן במחשבה שיוכלו לעשות כסף קל ומהיר. נוצר מצב אבסורדי שהם עושים הרבה יותר נזק מאשר תועלת. הם פועלים באופן חסר אחריות, ללא ידע מקצועי וללא סטנדרטים מקובלים בשוק הנדל"ן – דבר שגורם נזק ישיר – הן ללקוחות שלהם והן לקולגות". כל משתתפי הפגישה הביעו הסכמה ואחדות דעים שיש לעבוד במקצועיות, ביושר ובשקיפות ללא פשרות.

עוד נמסר ממשתתפי המפגש כי "מה שצריך לעמוד מנגד זו טובת הלקוח בלבד ולא טובת המתווך. משתתפי הפגישה הם תושבי מבשרת שחיים ונושמים את תחום הנדל"ן שנים רבות ומתוך אחריות אישית ומקצועית דנו בשינויים שמתחוללים היום בשוק הנדל"ן במבשרת ציון והסביבה. השינויים הללו לא תמיד מיטיבים עם הלקוחות וגורמים לנזק מצטבר". 

עוד נושא חשוב שעלה הוא נושא של שיתופי פעולה. הוסכם כי שיתופי פעולה בין מתווכי האזור הוא נושא קריטי, בטח ובטח בתקופה שבה הביקוש עולה על ההיצע. כך יוכלו – הן הלקוחות הקונים והן בעלי הבתים שמוכרים – ליהנות משיתוף פעולה פורה בין קולגות, דבר שייטיב מבחינת כולם.

מתווכי הנדל"ן שיזמו את הפגישה ואלה שנכחו בה שמו להם למטרה במיוחד בתקופה זו לנהוג בצורה ישרה, מקצועית ואחראית ולהגן על הלקוחות שלהם. "זו רק הסנונית הראשונה בתחום", נמסר.