נמשכות הפעולות בזירת השריפה

צילום: אמיר בילו, חברת החשמל
צילום: אמיר בילו, חברת החשמל
מאמצי הכיבוי עדיין נמשכים * זיהום אוויר גבוה נרשם במבשרת ציון וביישובים הסמוכים

פעולות כוחות המשטרה נמשכות לצד לוחמי האש ברחבי האזור וכעת, ניתן אישור לחזרתם של תושבי היישוב גבעת יערים, פרט לרחוב הלולים.

בעקבות השריפה הגדולה בהרי ירושלים, המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות מתריעים על זיהום אוויר גבוה מאוד ביישובים מבשרת ציון, שורש, שואבה, נווה אילן והאזור. לפי נתונים שמדדו כונני החירום של המשרד להגנת הסביבה הפרוסים בשטח, נמצאו ריכוזים גבוהים מאוד של חלקיקים נשימים ביישובים אלה, העולים על ערכי ההתרעה. ביתר הישובים הקרובים למוקדי השריפה בוצע פינוי של התושבים מטעמי בטיחות. משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה ממליץ לחולי לב ריאות, קשישים, ילדים ונשים בהריון להימנע משהייה בחוץ שלא לצורך. וליתר האוכלוסייה מומלץ לצמצם פעילות גופנית בחוץ, לסגור חלונות ולהפעיל מזגן.

בעקבות השריפה בהרי יהודה, חלק מקווי המתח ניזוקו ונפסקו ואת חלקם חברת החשמל הפסיקה, בשל סכנת התחשמלות. נציגי חברת החשמל היו כל הלילה והבוקר בחפ"ק שהוקם, ונכון להבוקר, בתאום עם כוחות ההצלה, בתנאים קשים ביותר, החשמל הוחזר לכלל היישובים, מלבד לרמת רזיאל, שכן במקום זוהו נזקים חמורים לרשת מתח נמוך. עובדי חברת החשמל נמצאים בשטח ועושים כל שניתן על מנת להחזיר את אספקת החשמל כסידרה. חברת החשמל ממשיכה לעקוב אחר האירועים על מנת להיערך בהתאם לניתוק הקווים כדי למנוע סכנת חיים והגנה על התשתיות.

עוד נמסר מחברת החשמל כי צוותי חברת החשמל נכנסו הבוקר לרמת רזיאל כדי לאמוד את הנזקים לרשת החשמל ביישוב. בסריקה שביצעו הם מצאו נזקים קשים לעמודי מתח נמוך ביישוב.