נעים וטבעי מאוד

צילום: וולדה
צילום: וולדה
הכירו את הרכיבים החדשים בעולם הטיפוח שיהפכו את שגרת הטיפוח לטבעית יותר

בשנים האחרונות המגמה בעולם הקוסמטיקה היא לחפש ולהביא לצרכנית מוצרים ייחודים וחדשניים להשגת עור בעל מראה בריא וקורן. המודעות לנושא איכות המוצרים הבאים במגע עם העור גוברת ונשים מחפשות מוצרים "נקיים" המבוססים על רכיבים מיטיבים לעור הפנים או הגוף.

אחד הפרמטרים שהפכו למשמעותיים בייצור מוצרי טיפוח הוא כמה שיותר קרוב לטבע. כלומר מוצרים "נקיים" או "ירוקים" המכילים רכיבים פעילים ממקור טבעי – בלבד! בעולם מתועש עולה החשיבות להפחתת הכימיקלים שנמרחים על העור, כשהמטרה היא לטפח את העור עם הזנה מיטיבה המבוססת על חומצות שומן חיוניות לעור ורכיבי על טבעיים לשיקום העור ומראה עור זוהר.

שלושת הרכיבים  החדשים, הטבעיים, "הנקיים" והמשובחים שמומלץ להכיר:

Centalla asiatica  (סנטלה אסיטיקה) – לרכיב זה ישנם מספר שמות בתעשיית הטיפוח, חלק כן מכירות אותו כטייגר גראס ואחרות בשם Cica. אם שמעת על אחד מהשמות הללו, וגם אם לא, זה הזמן להכיר את הכוכב הבא בשגרת הטיפוח.  Centella asiatica שימשה במשך מאות שנים ברפואה הסינית כחומר המיועד למגוון פגמי עור, הודות לתכונות ההרגעה שלה והיא עשירה בחומצות שומן, ויטמינים וחומצות אמינו. זהו צמח מרפא שמקורו בהודו ומרכז אסיה, המסייע להלחם בתהליכי ההזדקנות ומשמש כנוגד חמצון וכמסייע לגוון עור אחיד יותר.

סנטלה אסיטיקה מסייעת לשיפור המראה של העור ולבעל מראה חזק וגמיש יותר. זהו אחד המוצרים החמים ביותר בעולמות הטיפוח כיום.

סאצ'ה אינצ'י  – צמח רב שנתי שמקורו בדרום אמריקה ובאיים הקריביים. השמן מכיל ריכוז גבוה של חומצות שומן בלתי רוויות, מה שהופך אותו לבחירה מדוייקת לשימוש במוצרי אנטי אייג'נג.

שמן הסאצ'ה אינצ'י מכיל בנוסף כמות גבוהה של חומצה אלפא לינולאית, הידועה בתכונות התחדשות התאים שלה וחומצות השומן הבלתי רוויות שלו שומרות על גמישותו. השמן נספג במהירות ונהדר לעור יבש או בוגר מכיוון שהוא מסייע בהפחתת מראה של קווים דקים ומקדם איזון בגוון העור.

עלה עץ הזית – תמצית עלי עץ הזית מתועדת אלפי שנים אחורה וידועה בסגולות המרפא שלה ברחבי העולם. תמצית עלי עץ הזית מאופיינת ביכולת ללכוד רדיקליים חופשיים והיא בעלת תכונות נוגדות חמצון ובעלת תכונות המגינות ומרגיעות את העור.

התרכובת החשובה ביותר בתמצית עלה עץ הזית היא האוליורופין (OLEUROPEIN) שהינה בעלת איכויות נוגדות חמצון ומסייעת להאט את תהליך הזדקנותו של עור הפנים והגוף. עלי הזית עשירים בנוגדי החמצון טריפטופנים ופלבנואידים וחומצת שומן בריאות לרבות אומגה 3, אומגה 6 ואומגה 9 התורמות לבריאות ונראות העור.

בימים אלה המותג Weleda משיק סדרת טיפוח חדשה ייעודית לעור פנים רגיל עד יבש,  תחת השם: סקין פוד. הסדרה החדשה מבוססת על צמחי מרפא, חומצות שומן חיוניות ורכיבים פעילים מהטבע. מוצרי הסדרה מבוססים על פורמולות ייחודיות הכוללות את שלושת הרכיבים הטבעיים, להענקת סופר פוד לעור למראה עור זוהר, חידוש מאגר הלחות ושיקום העור.