נשים מובילות במטה יהודה

הצלחה אדירה לכנס 'נשים, עסקים וקריירה' הראשון במועצה

ראש המועצה ניב ויזל השתתף היום (ראשון, 13.3) בכנס שנעל את אירועי 'יום האישה' במועצה. מדובר בכנס נשים ועסקים ראשון מסוגו במטה יהודה שנערך לתושבות המועצה. ויזל בירך על היוזמה ועל חשיבות הכנס ואמר כי ״מטה יהודה עשתה דרך ארוכה וחשובה שבה נשים נמצאות היום בתפקידי מפתח – בהנהגות היישובים, כחברות במליאת המועצה ובתפקידי מפתח בשדרת הניהול בתוך המועצה. נשות מטה יהודה הן כוח משמעותי בקהילת מטה יהודה, בהנהגת המועצה ובהצלחתה".

עוד הוסיף ניב ויזל, כי המועצה תמשיך לעודד, לתמוך ולקדם יוזמות ואירועים כאלה וקרא לנשים בקהל ליזום ולעודד בקהילות שלהן פרויקטים ושיתופי פעולה. עוד הוסיף ראש המועצה: "אני אשמח לראות עוד ועוד נשים תופסות מקום בוועדי היישובים ובהנהגות היישובים. תיזמו, תשפיעו ותסתכלו קדימה. המועצה תמשיך ותתמוך בכן". בהזדמנות זו קרא ראש המועצה לבנות היישובים לבנות את ביתן במועצה ולהיות בנות ממשיכות להורים. ראש המועצה הודה ליועצת לשוויון מגדרי, עפרה בטאט, על הובלת הכנס וארגונו יחד עם מיזם 'נשים להכיר'.

מדובר בכנס ראשון מסוגו במהותו, בתצורתו ובאמירתו כי השיח הנשי בנושאים של כסף, עסק וקריירה מוכרח לקבל מקום בחיי היום יום בעולם, בארץ ובמטה יהודה בפרט. הכנס לא חיפש את ההעצמה 'הקלאסית', אלא התארגנות ממוסדת שמראה כיוון חשיבה ופעולה חדש בקרב נשים המבקשות לשנות את המציאות הכלכלית והחברתית ולקחת אחריות על ההווה והעתיד שלהן ושל ילדיהן.

בכוונת המועצה להמשיך ולתמוך ביוזמה זו גם בהמשך ולהגיע לעוד ועוד נשים תושבות המועצה. במהלך הכנס, נהנו הנשים מהרצאות בתחומי הכסף והקריירה. ענת ניר, יו״ר דירקטוריון 'פמיננסי', מכללה כלכלית לנשים ואקטיביסטית, העבירה הרצאה בנושא 'לגעת בכסף'. היא דיברה על  כל הסיבות לכך שנשים מפחדות להתעסק עם כסף אבל תשכנע למה הן מוכרחות להתחיל. אחריה עלתה גת מגידו, שותפה מייסדת בקרן הון Finessa Capital, לשעבר סמנכ"לית ומנהלת ההשקעות הראשית של 'פסגות' ושחקנית כדורסל בליגת העל. היא הסבירה על יכולות העל של הנשים להתקדם בקריירה ובעסקים אל מול הצלחות וכישלונות. 

בחלקו השני של הכנס, עלו לבמה חמש נשים – כולן תושבות המועצה – לפאנל 'נשים מעוררות השראה ופורצות דרך'. אחת מחברות הפאנל הייתה ניבין ברהום מעין ראפה – אשת חינוך, יזמית לחדשנות חינוכית, מנחה ומלווה תהליכי שינוי חינוכיים ותהליכי שינוי לחיים משותפים בין ערבים ליהודים.

להפקת הכנס שותפות מועצה אזורית מטה יהודה יחד עם דינה נאות ושלומציון לנדאו חליגואה שהקימו את מיזם 'נשים להכיר' לפני כחצי שנה. המיזם והכנס שואפים לשפר את המציאות של כל מי שבחרה להקים עסק וזקוקה לתמיכה, ליווי ומנטורינג מצד נשים מוכשרות כמו אלה שדיברו בכנס.