נשכב על מטופל וגרם למותו

מכתב דרישה לקראת תביעה נגד בית חולים: מטופל כבד גוף נשכב על מטופל אחר במחלקה הפנימית וגרם להתדרדרות במצבו עד למותו. האירוע תועד. ילדיו של המנוח דורשים מיליונים.

הפרשה המזעזעת מתוארת במכתב דרישה לפני תביעה, שנשלחה ע"י עוה"ד דוד פייל, ומיכל תמם-פרישמן לחברה המבטחת בית חולים.
המנוח (82), כך נטען, עבר ניתוח להחלפת מפרק ברך ימין בבית החולים. לאחר הניתוח, שוחרר המנוח לביתו, חרף ערכי לחץ דם גבוהים ביותר. 
לטענת עוה"ד פייל ותמם-פרישמן, תוצאות השחרור לא איחרו לבוא, כשהמנוח הובהל לבית חולים אחר לאחר שלקה באירוע מוחי, עם ערכי לחץ דם גבוהים ובלתי מאוזנים חרף נטילת טיפול תרופתי ומשם הועבר להמשך טיפול בבית החולים הקודם.
על פי מכתב ההתראה, בשל עומס של חולים מורכבים ביחידת השבץ, אושפז המנוח במחלקה הפנימית של בית החולים. בחלוף הימים השתפר מצבו בהדרגה, והוא שב לדבר מעט, לבצע פקודות פשוטות ולהפעיל את גפיו. 
לדברי עוה"ד פייל ותמם-פרישמן, מצבו היה ממשיך להשתפר, אלמלא אירוע תקיפה ביזארי, שאירע, כך נטען, כחודש לאחר תחילת אשפוזו במחלקה הפנימית.
לטענת עוה"ד פייל ותמם-פרישמן, בנו של המנוח, שלא מש ממיטתו בכל אותה תקופה, יצא מהחדר שבו מאושפז אביו, כדי לשוחח עם הרופא המטפל, וחזר לאחר כחצי שעה בלבד, ואז מצא, לתדהמתו, אדם זר וכבד גוף שרוע על אביו, כשהוא לבוש בחיתול בלבד. 
הבן, כך נטען, הזעיק את הצוות הרפואי, ותיעד את האירוע בטלפון שלו, אך לדבריו, הצוות התמהמה להגיע, וכשכבר הגיע, פעל בעצלתיים. בתחילה, טוען הבן, ניסה הצוות לשכנע את האיש הזר לרדת מהמנוח בדיבורים, אולם ניסיון זה כשל, ו"הפארסה תמה רק לאחר שהבן הצליח לשכנע את הצוות להפעיל כוח" דברי עו"ד פייל ותמם-פרישמן.
לדבריהם, בנו של המנוח הגיש תלונה במשטרה על תקיפה, אלא שהדבר כבר לא הועיל למצבו של אביו, שרק התדרדר והלך מאותו אירוע. לאב המנוח הוחדרה זונדה בשל קשיי בליעה, הוא פיתח פצעי לחץ חמורים וכן פקקת ורידים עמוקה, ובהמשך הועבר למוסד שיקומי, שם נפטר.
"אין ספק כי הטיפול שניתן למנוח היה רצוף כשלים", כותבים עוה"ד פייל ותמם-פרישמן במכתבם. לטענתם, ההחלטה לשחרר את המנוח לביתו לאחר הניתוח, כאשר ברור היה כי הוא סובל מיתר לחץ דם הייתה "התנהלות רשלנית ולא מקצועית בעליל". אולם לדבריהם, "הקש ששבר את גב הגמל היה, ללא ספק, אירוע התקיפה, שהתאפשר רק בשל ההתנהלות הרשלנית של צוות בית החולים". עוד הם טוענים, שגם ניהול הסיטואציה הביזארית, לאחר שכבר התרחשה, "לא היה מיטבי בלשון המעטה".
בשל כל המתואר, דורשים עוה"ד פייל ותמם-פרישמן במכתבם, כי החברה המבטחת את בית החולים תפצה את שאיריו של המנוח ב-1.5 מיליון שקלים (סכום הנמוך מנזקם האמיתי, לצורך פשרה), ולא ייפתחו נגדה בהליכים משפטיים.
משרד עו"ד דוד פייל ושות' http://www.df-law.co.il   מתמחה ברשלנות רפואית, נזקי גוף ובתביעות מול חברות ביטוח ומוסדות רפואיים.