סאלי אן RETRO

על שתי יצירות מחול מאת סאלי אן פרידלנד שיוצגו במרכז 'סוזן דלל' בתל אביב

'סאלי אן – רטרו' יעלה בקרוב שני מופעים במרכז 'סוזן דלל'. יצירה אחת היא עיבוד לדואט האייקוני 'דב הוז 1'9, הנוצר ב-1990, בימי מלחמת המפרץ בתל אביב; והשנייה '19CO VOID ', דואט הנוצר במהלך התפרצות מגפת הקורונה העולמית. שתי יצירות שנוצרו בתקופה של טראומה לאומית, ימי סגר ומשבר, מלחמה. שתי עבודות לשתי נשים, שתי נקודות זמן העומדות זו מול זו ואל מול ראי הזמן, כש-30 שנים מפרידות ביניהן.

'דב הוז 19', בביצוע המקורי של ענבל פינטו וסאלי אן פרידלנד, הוא דואט של שתי נשים על שולחן האוכל הגדול מדירתה של סאלי ברחוב דב הוז 19 בתל אביב. כיום, בעיבוד מחודש, פרידלנד חוזרת אל היצירה הזו ומשכתבת אותה אל המציאות של ימינו, מעמידה אותה בערב אחד עם יצירתה החדשה '19 CO VOID' ומנסחת שוב, לאחר שלושים שנה, את יחסיה עם קונפליקטים דומים ושונים.

כוריאוגרפיה: סאלי אן פרידלנד. רקדניות: נועה שביט, נטע הייניק, נעה בר ושירלי ברבי. עיצוב תאורה: אורי מורג. מוסיקה: אורי וידיסלבסקי, אריק סאטי ומקס ריכטר. עריכה מוסיקלית: שי גוטסמן. עיצוב תלבושות: דלית ענבר.
ניהול חזרות: קרין לדרמן. עיצוב גרפי: דורית הרפז. ניהול הצגה: מיכל בן בסט. הפקה: שמרית גולן כהן.

בתום המופע תתקיים שיחה בפינג פונג: סאלי אן וד"ר יעל (ילי) נתיב.

סאלי אן פרידלנד החלה את דרכה כרקדנית בלהקות בלט קלאסי בדרום אפריקה ובגרמניה. עם עלייתה לארץ השתלבה בלהקת המחול 'בת דור' ולהקת 'בת שבע' והופיעה במסגרות מקצועיות שונות כרקדנית עצמאית. מאז תחילת הקריירה הכוריאוגרפית שלה בשנת 1991 בתל אביב ועם הקמת להקתה להקת המחול 'סאלי אן פרידלנד', הוצגו עבודותיה בבמות מרכזיות ופסטיבלי מחול בדרום קוריאה, ספרד, שבדיה וארצות הברית. כמו כן, יצרה כוריאוגרפיות עבור האופרה הישראלית ועבור להקות בדרום אפריקה ובקולומביה. לאורך השנים, זכתה פרידלנד בשלל פרסים יוקרתיים בארץ ובחו"ל – הן ככוריאוגרפית והן כרקדנית – והיא מוזמנת כשופטת ובוחנת בתחרויות מחול שונות וכן כמלווה של תהליכים יצירתיים שונים. בשנת 2020 הקימה את בית הלהקה, סטודיוSAS  בתל אביב.

להקת מחול סאלי אן פרידלנד היא חלק מעמותת הכוריאוגרפים ונתמכת על ידי משרד התרבות והספורט, משרד החוץ ומועצת התרבות של מפעל הפיס.

ערב גאלה, יום ראשון 8.8, 21:00.

מופע נוסף, יום חמישי, 19.8, 21:00.

מחיר כרטיס: 90-120 שקלים.

להזמנת לכרטיסים: 03-5105656, https://tinyurl.com/sallyanneretro.

הצצה למופע: https://vimeo.com/572924176.