סגני האלופים מקרית ענבים

נבחרת בית הספר 'אלון' (צילום: גדי קידר)
נבחרת בית הספר 'אלון' (צילום: גדי קידר)
היום (שני) התקיימה אליפות בתי הספר היסודיים במחוז ירושלים * נבחרת בית הספר 'אלון' שבקרית ענבים זכתה במקום השני

היום (שני, 14.6) התקיים משחק הגמר באליפות בתי הספר היסודיים בכדורסל במחוז ירושלים.

האליפות התקיימה שוב אחרי הפסקה של שנה עקב מגפת הקורונה והשתתפו בה 16 בתי ספר אשר הגיעו ממודיעין, מבשרת ציון, מטה יהודה, מעלה אדומים, גוש עציון וכמובן מירושלים, אשר אירחה את האליפות במתקן ימק"א שבמרכז הבירה. הפיקוח על החינוך הגופני במשרד החינוך ואגף הספורט בעיריית ירושלים הצליחו בזמן קצר ביותר להרים ולחדש את פרויקט אליפויות בתי הספר בכדורסל – לבנים ולבנות.

למשחק הגמר העפילה נבחרת בית הספר 'אלון' מקריית ענבים בהדרכתו של המאמן גדי קידר, שפגשה את מקבילתה מבית הספר 'מעיינות אשכול' שבכפר אדומים.

שתי הנבחרות העפילו משלב המוקדמות ללא הפסד ואף צלחו את שלב חצי הגמר. המשחק נערך ללא קהל (עדיין במגבלות הקורונה…) ולעיני שחקני ארבע הקבוצות אשר העפילו לשלב חצי הגמר.

למרות שמדובר בשחקנים צעירים, תלמידי כיתות ה'- ו', התעלה המשחק לרמה גבוהה ומיד פשטה התחושה כי הולך להיות משחק צמוד לכל אורכו, אשר יוכרע ברגעיו האחרונים. המציאות עלתה על הציפיות. המשחק היה אכן צמוד לכל אורכו ואף נכנס להארכה. היתרון עבר מקבוצה לקבוצה לא פחות מ-16 פעמים. בסיום, הוכרע המשחק על חודה של נקודה לטובת בית הספר 'מעיינות אשכול' מכפר אדומים. תוצאת הסיום: 66:65.

שני שחקנים בלטו מעל כולם: עמית ג'רבי עמית מ'אלון' קריית ענבים ואלעד אלפסי מכפר אדומים. השניים קלעו יחד 87 נקודות מתוך 131 הנקודות שנקלעו במשחק כולו.

גדי קידר: " שאפו למארגנים שהצליחו, למרות המגבלות, להתארגן ולחדש את האירוע החשוב הזה שנבחרות רבות השתוקקו לו במשך שנה שלמה. עברנו משחק מותח וברמה גבוהה תוך שאנו עדים לשחקנים איכותיים משתי הקבוצות. לצערנו, ידינו הפעם הייתה על התחתונה אך גם את זה ניתן למנף לכיוונים חיוביים. הנהלת בית הספר, צוות ההוראה והתלמידים מהווים דוגמה ומופת ליכולת התמדה, בניית מסורת וחינוך לרוח ספורטיבית".