סוגרים שנה בתיאטרון אורנה פורת

מופעים בלתי נשכחים לכל המשפחה שיוציאו אותנו מ-2021 עם טעם טוב בפה

טרופותי: עכבר מתהלך לו ביער ומחפש אגוז לאכול. בדרך הוא פוגש, בזה אחר זה, שועל, ינשוף, ונחש המבקשים לטרוף אותו, אך העכבר מלא התושייה מזהיר אותם שתיכף יגיע למקום חבר שלו, טרופותי, שהוא מפלצת גדולה ורעבה. החיות נבהלות ומניחות לעכבר לנפשו. העכבר ממשיך בדרכו ולתדהמתו הוא נתקל לפתע ביציר דמיונו הרעב… בטרופותי עצמו. מה יעשה העכבר? האם ייטרף? האם יינצל? זהו סיפור על התמודדות עם פחד ועל גילויים של תושייה, אומץ ונועזות יוצאי דופן המסתתרים בכל אחד מאתנו. מיועד לגילאי 7-3. שבת, 18.12, 9:30, מוזיאון תל אביב לאמנות, אולם אסיא.

מולאן: סין מותקפת וקיסר סין מורה על גיוס הגברים לצבא. אביה של מולאן זקן וחלש ולכן מולאן מקצרת את שיערה, לובשת בגדי גבר ומתגייסת לצבא במקומו. היא לוחמת בעוז נגד הפולשים כשהיא מסתירה את זהותה וברגע של סכנה היא מצילה את חבריה ואת סין כולה. שילוב של תיאטרון, תנועה, מוזיקה, אקרובטיקה ותיפוף, שמביא לבמה את העושר והיופי של התרבות הסינית. מיועד לגילאי 12-6. שבת, 18.12, 10:00, מוזיאון תל אביב לאמנות, אולם רקנאטי.

איתמר וכובע הקסמים (בכורה): הצגה מוסיקלית על פי ספרו של דוד גרוסמן.בקרוב ייוולד לאיתמר אח קטן. אבא ואיתמר מסדרים את החדר לקראת בואו של האח החדש ולפתע מוצאים בקופסת הצעצועים כובע קסמים.אבא מספר לאיתמר שזה כובע קסמים מיוחד במינו שיודע להפוך כל דבר למשהו אחר, אבל חשוב להיות זהירים מאוד כשמשתמשים בו כי זה כובע שלא מחזיר לאחור.איזה קסמים יעשה הכובע? איך הגיע לחדר קוף שובב? ולאן נעלם אבא? הצגה מוזיקלית, מצחיקה וקסומה על התמודדות עם שינויים, על התחלות חדשות, על התבגרות, על משפחה ועל הכוח של ה'יחד'. מיועד לגילאי 7-4. שבת, 18.12, 10:30, מוזיאון תל אביב לאמנות, אולם קאופמן.

תיאטרון פצפון: הצגה לקטנטנים ראשונה מסוגה. מופע תיאטרלי ייחודי לפעוטות. שתי ילדות נפגשות לראשונה. הן מנסות להבין אחת את השנייה, להכיר, להתקרב. המפגש ביניהן מוליד משחק והמשחק המשותף שלהן פורש בפני הצופים עולם עשיר בדמיון, מוסיקה, תנועה, קולות, אביזרים, צלליות והקרנות וידאו. השפה והמרכיבים התיאטרליים מגרים את סקרנותם של הילדים הקטנטנים, גורמים להם להתרגש ולעבור בפעם הראשונה בחייהם חוויה של תיאטרון. מיועד לגילאי שנה עד שנתיים וחצי. שבת, 18.12, 10:30, מוזיאון תל אביב לאמנות, אולם שידלובסקי.

גלי: גלי היא ילדה אופטימית, מלאת דמיון ואוהבת טבע. לקראת עלייתה לכיתה א' היא מאוד מתרגשת ומשתפת בתחושותיה את חבריה הטובים: דני השכן, הברוש, הנחליאלי ובעלי החיים בגינה. יחד איתם היא מתמודדת עם המחשבות והפרפרים בבטן.מיועד לגילאי 8-5. שבת, 25.12, 10:30, בית ציוני אמריקה, אולם מאירהוף.

עכבר העיר ועכבר השדה: הצגה משעשעת בעקבות המשל הידוע של איזופוס. בובי וצ'ופצ'יק הם שני עכברים שגדלים כחברים הכי טובים, עד שדרכיהן נפרדות – בובי עובר לגור בעיר הגדולה וצ'ופצ'יק משתקע בטבע, בשדה הפתוח. לאחר שנים, מגיע בובי עכבר העיר להתארח אצל חברו. צ'ופצ'יק נרגש מהמפגש, אך חברו העירוני סובל מהביקור, מהאוכל, מהאווירה, ואפילו לישון אינו מצליח. הוא עומד בתוקף על כך שחברו הכפרי יגיע לביקור בעיר כדי להראות לו היכן באמת נמצאים 'החיים הטובים'. צ'ופצ'יק נענה מיד, אך הביקור שמתחיל בהתלהבות מנפלאות העיר, מסתיים בסכנת חיים ואכזבה גדולה. שני החברים, שכבר חשבו שלא ייפרדו שוב לעולם, מבינים שלא כל מה שטוב לאחד בהכרח טוב לשני ושלכל אחד מתאים משהו אחר. אפשר לכבד את צרכיו והעדפותיו של האחר ועדיין להישאר חברים טובים לתמיד. מיועד לגילאי 7-4. שבת, 25.12, 11:00, בית ציוני אמריקה, אולם zoa1.

מחיר כרטיס: 75-40 שקלים.

כרטיס כניסה להצגה מאפשר כניסה חופשית ביום ההצגה לתערוכות הקבועות במוזיאונים (למעט תערוכות/פעילויות בתשלום נוסף).

הכניסה בהתאם להנחיות משרד הבריאות – 'תו ירוק'.

הטבות לארגונים, ניתן לקבל דרך התיאטרון ברכישה טלפונית 03-5111444 שלוחה 9.

כרטיסים באתר התיאטרון: www.porat-theater.co.il.